Fototapety do gabinetu lekarskiego

Białe ściany pokryte akrylową farbą z dodatkiem czerwonego lub zielonego lampasu, to już na całe szczęście co raz rzadziej spotykany wystrój wnętrz przychodni i prywatnych gabinetów lekarskich. Oczywiście w bieli nie ma nic złego, a jasne pomieszczenia są optycznie większe i pozytywnie wpływają na pacjenta, jednak warto ten szpitalny kolor przełamywać, poczekalnie i gabinety urządzać ze smakiem, aby stały się bardziej przytulne i przyjazne pacjentom.

Jaki rodzaj fototapety wybrać?

Chociaż przychodnia jest miejscem, które służy leczeniu schorzeń i profilaktyce zdrowotnej nie oznacza to, że ściany muszą być ozdobione układami człowieka, wykresem serca z EKG, albo reklamami leków, które wszyscy znamy z telewizyjnych reklam. Idealnym rozwiązaniem dla przychodni lub gabinetów lekarskich będą motywy roślinne. Zieleń pozytywnie wpływa na emocje, wycisza i uspokaja, a dodatkowo w przychodniach zazwyczaj nie ma miejsca na żywe rośliny z wielu powodów. Niektóre rośliny i kwiaty są alergenami, które uczulają pacjentów i wywołują niepożądane reakcje ze strony organizmu. Fototapeta zastąpi więc element roślinności, ożywi wnętrze, ozdobi ścianę i poprawi wygląd poczekalni lub samego gabinetu. Innym sprawdzonym pomysłem są fototapety abstrakcyjne, których wiele różnych wzorów znajdziemy na https://tappy.pl/oferta/fototapety-do-gabinetu-lekarskiego/. Odpowiednio dobrany motyw kolorystycznie połączony z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, będzie nieszablonową dekoracją, która umili każdemu pacjentowi czas oczekiwania na wizytę oraz badania.

Fototapety dla najmłodszych

Tappy https://tappy.pl to miejsce w którym zaopatrzymy się w różnego rodzaju fototapety dedykowane najmłodszym. Jest to doskonały element dekoracji poczekalni i gabinetów pediatrycznych, który pozwala odciągnąć uwagę maluchów od głównego celu wizyty. Dzięki temu badanie u lekarza nie musi być otoczone płaczem i krzykiem, a wyglądające ze ścian zwierzątka czy inne motywy dekoracyjne będą stanowiły element rozrywki, zabawy i edukacji. Pamiętajmy też, że fototapeta nie musi pokrywać całej ściany. Możliwość wyboru wielu rozmiarów, łatwość przycięcia wydruku do dowolnego kształtu i tysiące wzorów do wyboru, pozwolą stworzyć unikalną dekorację na długie lata.

Gdzie szukać inspiracji w wystroju wnętrz?

Jeżeli  nie wiesz jaki wzór wybrać urządzając swój gabinet lekarski, najprościej poszukać inspiracji w Internecie. Tappy poza ofertą wydruków pokazuje Klientom różnego rodzaju realizacje, które stają się natchnieniem dla służby zdrowia i innych branży. W sieci znajdziesz też mnóstwo innych stron, które pomogą zaaranżować nie tylko ściany, ale całe wnętrze, warto więc przed zakupem fototapety rozejrzeć się dookoła i poszukać pomysłów na zmianę wyglądu gabinetu, do którego z przyjemnością będą przychodzić Twoi pacjenci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here