Szafka ubraniowa

Odzież ochronna i robocza używana jest w wielu zakładach pracy. Czasami pracodawców do jej wydawania obliguje prawo, w innych przypadkach chodzi wyłącznie o dobro pracowników i ich odzieży własnej, tak aby nie ulegał ona zabrudzeniu. Bez względu na to, z jakich powodów pracodawca wydaje pracownikom odzież zmienną, w zakładzie przydadzą się wysokiej jakości szafki ubraniowe. W jakich branżach są one szczególnie potrzebne?

Na produkcji i w zakładach chemicznych

Pracownicy produkcyjni i chemicy bardzo często wykonują swoje obowiązki w odzieży zmiennej. Wynika to z faktu, iż mają oni do czynienia z substancjami, które mogłoby narazić ich osobiste ubrania na trudne do usunięcia zabrudzenia. Szafka ubraniowa musi więc znaleźć się w każdym zakładzie produkcyjnym, a także specjalizującym się w prowadzeniu różnego typu badań naukowych, w tym związanych z farmacją, medycyną czy chemią. Pracownicy takich zakładów mają do czynienia z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi (na przykład kwasami lub ich pochodnymi), dlatego w ich przypadku bardzo istotne jest stosowanie odzieży zamiennej.

Szafki do gastronomii

Odzież zmienną niemal w każdym przypadku mają na sobie kucharze, których fartuchy nie są w stanie uchronić przed zabrudzeniem odzieży własnej. Niemniej jednak w wielu punktach gastronomicznych obowiązuje strój zmienny, nawet osoby, które nie mają bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wszystko po to, aby budować spójny wizerunek firmy. Koszulki z logo firmowym czy nazwą lokalu oraz jednolity dół sprawiają, że obsługa od razu wyróżnia się na tle innych osób, obecnych w danym czasie w lokalu gastronomicznym. Pracownikom przyda się więc szafka ubraniowa, w których będą mogli przechowywać swoje rzeczy osobiste. Szafka ubraniowa może stanąć na zapleczu bądź w pomieszczeniu socjalnym. Pozwala ona zachować większy porządek oraz bezpieczeństwo w lokalu.

Szafki w branży medycznej

Pielęgniarki, lekarze czy personel medyczny noszą odzież zmienną, która ma zapewniać bezpieczeństwo nie tylko im, ale również pacjentom czy osobom z otoczenia szpitalnego. W przychodniach, klinikach prywatnych oraz w szpitalach przydadzą się więc szafki na ubrania, które zwykle ulokowane są w miejscach niedostępnych dla pacjentów i osób postronnych. Odzież zmienna w przypadku personelu medycznego jest niezwykle istotna chociażby ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, dlatego też jej noszenie coraz częściej praktykowane jest nie tylko w szpitalach, ale również w małych ośrodkach medycznych, takich jak przychodnie osiedlowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here