Gdzie możemy znaleźć oryginalne sprężyny gazowe FA Krosno?

0
638

Pchające siłowniki gazowe to nieodłączny element naszej codzienności. Spotykamy je w niemal każdym samochodzie, pojazdach ciężarowych, maszynach budowlanych, wózkach widłowych, ciągnikach rolniczych i wielu innych kategoriach specjalistycznych maszyn. Co ciekawe, w wielu współczesnych samochodach za płynne otwieranie bagażników, masek i klap technicznych odpowiadają oryginalne sprężyny gazowe FA Krosno. To polski sprzęt chętnie stosowany m.in. przez takich producentów jak Fiat czy Scania.

Sprężyny gazowe w samochodach

W samochodach osobowych podstawowym zastosowaniem sprężyn gazowych jest obsługa ciężkich klap bagażników, ewentualnie masek (klap pokrywy silnika). Pchające siłowniki, w tym różnorodne modele sprężyn gazowych FA Krosno pomagają w podnoszeniu ciężkich elementów konstrukcyjnych i zatrzymują je w bezpiecznej pozycji, co zwiększa komfort obsługi auta. W pojazdach specjalistycznych również możemy spotkać pchające sprężyny gazowe FA Krosno. Dobrym przykładem są siłowniki dedykowane unoszeniu klap zabezpieczających bagażniki w autokarach, a także różnego rodzaju włazów technicznych w autobusach. Z siłownikami pchającymi polskiej marki spotykamy się także w wózkach widłowych, ciągnikach rolniczych i wielu kategoriach maszyn budowlanych. Drobne, bezobsługowe akcesoria ułatwiają otwieranie ciężkich drzwi, włazów dachowych i szyb, tym samym zwiększając komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Sprężyny gazowe w meblach

Wraz z upowszechnieniem się sprężyn gazowych i związanym z tym spadkiem cen, po tego typu akcesoria coraz chętniej zaczęli sięgać również producenci mebli. Współcześnie wiele oryginalnych, zwłaszcza uniwersalnych modeli siłowników gazowych FA Krosno znajdziemy w meblach kuchennych (szafki ścienne), salonowych (barki) i sypialnianych (łóżka). Z blokowanych siłowników korzystają producenci sprzętu medycznego, w tym profesjonalnych łóżek rehabilitacyjnych. Sprężyny gazowe FA Krosno w wersji z elastyczną lub sztywną blokadą wykorzystywane są także do produkcji foteli z regulacją wysokości siedziska. To sprawdzone rozwiązanie, z jakim możemy spotkać się zarówno w fotelach biurowych, jak i wysokiej klasy fotelach samochodowych.

Pomijając dedykowane modele sprężyn gazowych z Krosna, dopasowanych do konkretnych modeli samochodów i pojazdów specjalistycznych, wiele rodzajów uniwersalnych siłowników tej polskiej marki znaleźć możemy również w meblach, a nawet w takich trwałych elementach wyposażenia współczesnych domów, jak okna i włazy dachowe. Polskie siłowniki gazowe w wersji ze stali nierdzewnej spotykane są również na statkach, jachtach i łodziach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here