Gdzie sprawdzi się sufit podwieszany?

0
2491

Podwieszane sufity są alternatywą dla pracochłonnego i czasochłonnego wyrównywanie sufitu. Wykonywane są z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych, jednak podobne rozwiązanie zabiera odrobinę przestrzeni i powoduje obniżenie pomieszczenia nawet do kilkunastu centymetrów.

Sufity podwieszane stają się coraz popularniejszą ozdobą nowoczesnych mieszkań – odświeżają i unowocześniają wnętrza, nadają im bardziej atrakcyjny wygląd. Jakie zalety ma podwieszany sufit? Może przede wszystkim zamaskować różne niedociągnięcia w konstrukcji domu.

Jest kilka rodzajów sufitów podwieszanych. Są łatwe do zamontowania sufity kasetonowe czy też eleganckie i wytrzymałe sufity z płyt gipsowych. Podwieszane sufity mogą być również wykonane z paneli, tutaj jest szeroki wybór w kwestii kolorystyki. I oczywiście mamy też podwieszane sufity napinane, które mają zastosowanie w dużych pomieszczeniach z uwagi na użycie elastycznych płacht i napinaczy. Fachowców, którzy wykonają dla nas podwieszany sufit można znaleźć na https://fixly.pl/kategoria/montaz-sufitu-podwieszanego.

W świecie łatwych i eleganckich rozwiązań – podwieszany sufit

Interesującym typem sufitu podwieszanego jest tzw. sufit pływający, czyli podwieszany na specjalnych linkach, które sprawiają wrażenie, jakby sufit „pływał” w powietrzu. Ich dużą zaletą jest łatwość montażu.

Jakie są wady sufitu podwieszanego? Przede wszystkim są nimi konsekwencje nieprzemyślanej instalacji. Należy wziąć pod uwagę wilgotność i skuteczność wentylacji w pomieszczeniu i wybrać materiały odporne na wilgoć. Kolejnym czynnikiem ważnym przy decydowaniu się na podwieszany sufit jest stabilność konstrukcji – należy się upewnić, że strop wytrzyma obciążenie, jakim będzie nowa instalacja. Ostatnią kwestią jest upewnienie się, że elementy, które chcemy ukryć pod sufitem podwieszanym nie są rury gazowe – nie mogą być zabudowywane bez odpowiednich pozwoleń.

Zatem gdzie sprawdzi się sufit podwieszany? Sprawdzi się zarówno w domach, jak i w mieszkaniach – zwłaszcza w pomieszczeniach otwartych, gdzie mogą ładnie i nienachalnie wyznaczać granicę np. kuchni, jadalni i salonu, ale z uwzględnieniem wyżej wymienionych czynników.

Bardzo ważną zaletą sufitu podwieszanego jest łatwość instalacji. Niektóre z rodzajów sufitów podwieszanych można montować samodzielnie. Jednak zanim zabierzemy się za montaż sufitu podwieszanego musimy się upewnić, że unikniemy kilku podstawowych błędów. Po pierwsze, należy zadbać o dobór odpowiedniego materiału. Po drugie, problemów może nastręczać sam proces przytwierdzania płyty do konstrukcji nośnej. W celu uniknięcia wystąpienia błędów i oszczędzenia sobie związanych z nimi nerwów zawsze można sięgnąć po pomoc fachowca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here