granit

Inwestorzy, którzy stawiają na trwałość, pełną odporność na intensywną eksploatację, aspekty praktyczne oraz te wizualne, coraz częściej wybierają naturalny kamień jako materiał idealny na podłogę. Wśród tych najbardziej trafnych wyborów znajduje się granit. Warto poznać jego podstawowe właściwości, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Dlaczego to właśnie granit cieszy się tak ogromną popularnością na całym świecie, patrząc na wykończenie wnętrz? Dowiedz się więcej już teraz.

Granit – kamień odporny na wszelkie czynniki

Nic dziwnego, że granit stał się powszechnym materiałem wykończeniowym. Dzisiaj stosuje się go nie tylko na blaty kuchenne, elementy ścienne czy do wykonania parapetów. Z powodzeniem służy jako doskonałej jakości posadzka.

Jak przyznają pracownicy hurtowni RR Granity, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór tego rodzaju kamienia naturalnego, granit jest odporny na ciężar, pękanie, rysowanie, ścieranie czy odbarwienia. Świetnie sprawdza się też w warunkach, w których panują niskie albo wysokie temperatury i jest odporny na działanie wody. Bez problemu granit można stosować na podłogę również w łazience czy kuchni i we wszystkich pomieszczeniach, w których posadzka narażona jest na intensywną eksploatację.

Granit nie wymaga intensywnych prac zabezpieczających , jedynie impregnacji raz na jakiś czas. Wystarczy przecierać go regularnie miękką ściereczką nasączoną wodą. Do czyszczenia granitu można stosować również dedykowane środki profesjonalne, najlepiej nabywać je u hurtowników tego kamienia.

Należy też wspomnieć o szczególnej zalecie, jaką wykazuje granit, jeśli ten ma być zastosowany jako podstawowy materiał na podłogę. Granit może być wykończony na różne sposoby, dzięki czemu może być np. matowy, polerowany czy antypoślizgowy – idealny na zewnątrz.

Granit a ogrzewanie podłogowe

W nowoczesnym budownictwie standardem jest już ogrzewanie podłogowe. Brak konieczności montażu grzejników, do tego komfort generowania ciepła równomiernie w całej przestrzeni mieszkalnej sprawia, że materiał stosowany na posadzki powinien charakteryzować się doskonałym przewodnictwem cieplnym. Czy granit może być stosowany na podłogę z ogrzewaniem podłogowym? Jak najbardziej tak i sprawdza się w tym celu doskonale.

Granit jako element dekoracji wnętrz

Kamień naturalny wykorzystywany jest już nie tylko we wnętrzach eleganckich, glamour i nowoczesnych. Granit może dopełniać aranżację w stylu loftowym, skandynawskim, retro, jak również ożywiać przestrzenie klasyczne. Inwestor bez problemu może wybrać odmianę granitu wedle własnych preferencji, dobre hurtownie tego kamienia dysponują jego naprawdę szerokim wyborem. Do najpopularniejszych gatunków granitu zalicza Ivory Gold, Super White, Colonial Ivory . Różnorodne układy kolorystyczne i naturalne wzornictwo granitu sprawia, że ten naturalny kamień może być głównym dekorem wizualnym każdego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here