Jak dobrać lampy wiszące do wysokości pomieszczeń

Lampy wiszące są coraz częściej wybierane jako główne źródło światła w salonie lub jadalni. To estetyczna i komfortowa alternatywa dla lamp podłogowych. W przypadku zastosowania pojedynczej lampy wiszącej w sypialni lub pokoju dziecka, która dodatkowo będzie wyposażona w opcję zmiany poziomu natężenia światła, z powodzeniem będzie mogła ona zastąpić lampkę nocną. Jednak aby korzystanie z lamp wiszących było wygodne, należy dobrze dopasować ich wysokość. Czym się kierować przy ustalaniu wysokości?

Zalety lamp wiszących

Decydując się na lampy wiszące, warto zwrócić uwagę na szereg zalet, które posiadają. Przede wszystkim, dzięki zamontowaniu lamp wiszących w pomieszczeniu będzie wyjątkowo jasno, lecz światło nie będzie powodowało efektu oślepienia. Ze względu na wyraźne światło, stanowią one dobre źródło światła ogólnego, w centralnym punkcie pomieszczenia. Pozwalają również równomiernie oświetlić daną przestrzeń, co jest szczególnie istotne w przypadku salonu oraz jadalni. Lampy wiszące sprawdzą się także w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki mocowaniu do sufitu nie zajmują miejsca na podłodze, pozwalając zagospodarować pokój wedle upodobań. Nie ma potrzeby martwić się o efektywne źródło światła. Niemniej jednak lampy wiszące sprawdzą się nie tylko w wypoczynkowej części mieszkania. Z powodzeniem można również zamocować je w pokoju dziecięcym oraz w sypialni. Coraz popularniejsze staje się również wybieranie lamp wiszących jako dodatkowe oświetlenie w łazience.

Jak wybrać najlepszą lampę?

Biorąc pod uwagę, że lampy wiszące oprócz zalet praktycznych pełnią również funkcję wizualną, warto poświęcić odpowiednią ilość uwagi podczas dokonywania wyboru. Lampy wiszące mogą być jednopunktowe lub wielopunktowe. W niewielkich pomieszczeniach lub tych przeznaczonych do wypoczynku lepiej sprawdzą się lampy jednopunktowe. Zapewnią one łagodniejsze światło. Lampy kilkopunktowe stanowią dobry wybór do jadalni oraz kuchni. Dzięki zamontowaniu ich nad stołem lub wyspą dobrze oświetlą stół podczas rodzinnych posiłków. W zależności od miejsca zamontowania oraz indywidualnych potrzeb można zdecydować się na pojedynczą lampę lub kilka, tworzących ciekawą kompozycję. Jeśli w danym pomieszczeniu planowane są częste przemeblowania, warto zdecydować się na lampę z regulowaną wysokością, dzięki czemu z łatwością będzie można ją dopasować do nowego układu mebli.

Wskazówki i najważniejsze zasady

Lampy Azzardo stanowią praktyczny i efektowny dodatek do wielu pomieszczeń. Aby spełniały swoją funkcję możliwie najbardziej komfortowo, należy dobrze dobrać wysokość. W przypadku montowania lampy wiszącej nad stołem w jadalni warto dokładnie zmierzyć wysokość od sufitu do blatu. W większości przypadków optymalną wysokością będzie około 70 centymetrów nad blatem. Wysokość należy dopasować tak, aby lampa nie przeszkadzała podczas użytkowania oraz nie oślepiała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here