Zestaw prysznicowy podtynkowy

Wybór odpowiedniego zestawu prysznicowego jest niezwykle ważny. Przy jego wyborze pod uwagę wziąć należy m.in. to, kto będzie z niego korzystał. Poza tym zastanowić się należy nad tym, czy potrzebna będzie jedynie słuchawka, czy być może również deszczownica. Nie można zapomnieć także o samym kształcie zestawu prysznicowego. Może być to kwadrat, prostokąt czy koło. W dużej mierze zależy to od aranżacji łazienki. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zestaw prysznicowy podtynkowy?

Wybór zestawu prysznicowego

Wybierając podtynkowy zestaw prysznicowy, pod uwagę wziąć należy kilka istotnych elementów. Przede wszystkim jest to głowica, czyli jeden z najistotniejszych elementów baterii, która odpowiedzialna jest za regulację wody, a także za mieszanie wody zimnej i ciepłej. Warto tu postawić na głowicę bardzo dobrej jakości. Mowa tu o modelu wyposażonym w sito lub tłumik, którego zadaniem jest wyciszanie szumu wody. Wyróżnić można głównie trzy rodzaje głowic. Jest to głowica ceramiczna, która umożliwia dokładne ustawienie temperatury oraz siły przepływu wody. Głowica termostatyczna, która odpowiada za stałe utrzymanie temperatury. Głowica suwaka, która stosowana jest już coraz rzadziej. Innym ważnym elementem zestawu prysznicowego podtynkowego jest korpus. Element ten może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej jest to mosiądz, stal szlachetna, nikiel, a nawet złoto. Korpusy dostępne są również w różnych kształtach.

Bateria prysznicowa

Jak wspomniano, zestaw prysznicowy podtynkowy wyposażony jest w baterię prysznicową. Przy jej wyborze uwagę zwrócić należy na ilość uchwytów. Na rynku dostępne są baterie jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe. W przypadku baterii jednouchwytowej mieszanie wody ciepłej i zimnej oraz sterowanie jej przepływem odbywa się za pomocą dźwigni. Natomiast w przypadku baterii dwuuchwytowej woda ciepła i zimna mają oddzielne przepływy. Niezwykle istotną kwestią jest również wydajność przepływu. Warto podkreślić, że w baterie w zestawach prysznicowych podtynkowych cechują się najlepszą klasą wydajności. Wybierając baterię podtynkową, warto postawić na taką, która wyposażona jest w termostat. Umożliwia on ustawienie optymalnej temperatury wody.

Deszczownica

Zestaw prysznicowy podtynkowy posiadać może deszczownicę. To element, z którego woda leci jednostajnym, szerokim strumieniem. Deszczownica może być zamontowana na suficie bądź ścianie. To zależy już od indywidualnych potrzeb. Jest to urządzenia, które w ogromny sposób wpływa na komfort korzystania z prysznica. Strumień wody relaksuje, uspokaja i odpręża ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here