Jak dobrać meble do wnętrza

Choć z pozoru mogłoby się to wydawać łatwe zadanie, dobór odpowiednich mebli do mieszkania może przysporzyć sporo kłopotów. Pod uwagę powinniśmy wziąć wymiar pomieszczeń, kolorystykę, styl… Połączenie tych elementów sprawi, że uzyskamy piorunujący efekt. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

  1. Jak meblować mieszkanie?
  2. Meble, a styl

Jak meblować mieszkanie?

Pierwsze, o czym powinniśmy pomyśleć przystępując do wyboru mebli jest przeanalizowanie naszych wnętrzarskich upodobań. Ważne, aby meble pasowały do koloru ścian i podłóg. Durgą istotną kwestią jest materiał wykonania i styl. Duże, masywne szafy i stoły będą pasowały do obszernych pomieszczeń, jednak w małych mieszkaniach optycznie zmniejszą pokoje. Pamiętajmy też, że ciemne kolory i zdecydowane faktury są bardzo odważne. Stawiając na takie rozwiązania, ograniczamy się do bardzo delikatnych dodatków, tak, aby nie uzyskać przytłaczającego efektu. Mówiąc o fakturach, meble drewniane mają bardzo różne ułożenie słoi. W jednych jest ono mocniej wyeksponowane, w innych mniej. Warto się im dokładnie przyjrzeć. Do spokojnego, stonowanego stylu będą pasować raczej te egzemplarze, gdzie słoje nie są bardzo widoczne.

Meble, a styl

Urządzając dom w konkretnym stylu, bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie mebli. Magazyny i portale wnętrzarskie publikują wiele ciekawych propozycji, którymi możemy się zainspirować. Przykładowo, styl rustykalny, nawiązujący do gospodarstw wiejskich ze Skandynawii, czerpie z natury i prostoty. Można zastosować go praktycznie w każdym pomieszczeniu – sypialni, salonie, kuchni czy nawet łazience. Do tego sklepy meblarskie oferują szeroką gamę artykułów, takich jak szafy rustykalne, stoły czy komody. W sieci wystarczy wpisać interesujące nas produkty dla danego stylu i gotowe. Otrzymujemy bogatą listę mebli dostosowanych do każdego wnętrza. Teraz wystarczy już tylko zastanowić się nad tym, jak będą wyglądały w naszym domu.

Innym równie często pojawiającym się w polskich domach stylem jest styl nowoczesny. Polacy pokochali fronty na wysoki połysk i szafy bez uchwytów. Tego typu meble odnajdą się niemal w każdej przestrzeni. Producenci zadbali o mnogość wersji i wymiarów. Jedynym kłopotem może być późniejsza zmiana aranżacji. Drewniane meble rustykalne można po czasie przemalować i dostosować do nowego stylu. W przypadku tych nowoczesnych z polakierowanymi blatami i frontami, nie jest to już takie łatwe. Idąc w duchu zero waste musimy się liczyć z faktem, że tego typu mebli niekoniecznie uda nam się dostosować do nowych idei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here