szafki kuchenne

Kuchnia jest sercem domu, gdzie spędzamy dużo czasu. Nie tylko na gotowaniu, ale również na rozmowach i bardzo często na jedzeniu. Ważna jest więc odpowiednia aranżacja całego pomieszczenia. Jakie szafki kuchenne będą najlepsze? Na co powinno zwracać się uwagę, wybierając meble do kuchni, aby mieć pewność, że stworzy się wygodne oraz funkcjonalne pomieszczenie?

Dopasowane szafki do kuchni

Wygoda, komfort, estetyka – to trzy bardzo ważne czynniki, jakie należy uwzględnić, kupując dobrej jakości szafki kuchenne. Patrzmy nie tylko na cenę, ale również na wygląd, chociaż on nie powinien stać na pierwszym miejscu, jeżeli dobieramy meble do pomieszczenia, gdzie przez kilka najbliższych lat nie przewidujemy wykonywania remontu czy też wymiany całego wyposażenia. Wybierając szafki do kuchni pamiętajmy o swojej wygodzie, jak również o swoim wzroście. Może dla niektórych jest to rzecz dziwna, ale jeżeli weźmie się pod uwagę przygotowywanie posiłków na stojąco (co też robi zdecydowana większość z nas) to nabierze to zupełnie nowego znaczenia. Otóż przyjmuje się, że szafki kuchenne dolne razem z blatami roboczymi powinny mieć wysokość ok. 85 cm. Sam szafka powinna mieć wysokość 82 cm, pozostawiając 3 cm szerokości na dobrze wykonany blat, gdzie będziemy przygotowywać poszczególne posiłki. Jest to średnia wysokość dolnej zabudowy kuchennej dla osób, których wzrost waha się pomiędzy 160 a 170 cm wysokości.

Dobre meble w kuchni

Skoro mamy szafki kuchenne o odpowiedniej wysokości to nie zapominajmy o tym, że liczy się również ich głębokość. W końcu każda osoba chce jak najwięcej rzeczy zmieścić w ich wnętrzach, aby móc na zewnątrz utrzymać porządek. Dobrej jakości meble kuchenne mają głębokość ok. 56 cm. Jeżeli dołoży się do tego jeszcze fronty tych szafek to łącznie ten wymiar powinien wynosić 58 cm wysokości. Jak dobrze dobrać dla siebie dobrej jakości meble, aby mieć pewność, że ich wysokość będzie odpowiednia? W bardzo łatwy sposób – wystarczy przeprowadzić domowy test. Stańmy przy ścianie w wyprostowanej pozycji. Ręce należy ugiąć w łokciach, aby znalazły się one równolegle do podłogi. Poprośmy kogoś o pomoc, dzięki czemu będzie ona mogła odmierzyć odległość od rąk do samej podłogi. Od uzyskanego wyniku należy odjąć ok. 20 cm wysokości. Pozyskany wymiar to wysokość szafek, jaką powinno zakupić się do swojej kuchni. W ten łatwy sposób uda nam się dopasować meble, które będą wygodne. Potem wystarczy tylko dobrać odpowiedni styl i motyw przewodni, aby móc dobrze wyposażyć kuchnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here