rolety

Silnik do rolet jest urządzeniem służącym do automatycznego otwierania bądź zamykania rolet. Dzięki jego pomocy bez problemu i wysiłku fizycznego ochronisz wnętrze swojego pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Silniki rurowe firmy Schellenberg dostępne do kupienia na schellenberg.pl idealnie sprawdzą się w przypadku montażu rolet na oknach, balkonach, wystawach czy też pomieszczeniach przemysłowych.

Rodzaje silników do rolet

Silniki do rolet dzielą się w głównej mierze na dwa typy. Pierwszym z nich jest silnik mechaniczny uruchamiający się w wyniku fizycznego włączenia przycisku zamontowanego w jego pobliżu. Różne rodzaje tego typu silnika cechują się kilkoma parametrami, do których należą między innymi szybkość pracy, czas, w jakim dojdzie do pełnego rozwinięcia, bądź zwinięcia rolety oraz stopień, w jakim dana roleta pozostanie odkryta. Dzięki tego typu silnikowi dosłownie w mgnieniu oka będziesz w stanie otworzyć bądź zamknąć roletę na poziomie, jakim sobie ustaliłeś. Unikniesz bólu pleców, bądź też kontuzji wynikającej z konieczności wykonania fizycznego działania polegającego na otworzeniu bądź zamknięciu rolety, znajdującej się często w miejscu trudno dostępnym, po kilku kroć zwiększającego możliwość uszczerbku na zdrowiu.

Drugim rodzajem silnika do rolet jest silnik radiowy. Nazwa wskazuje na model jego działania opierający się na falach radiowych wysyłanych przez operatora za pomocą pilota do odbiornika znajdującego się w silniku. Po odbiorze sygnału przez silnik zaczyna on swoją pracę polegającą na zamknięciu bądź otworzeniu rolety. Podobnie jak w przypadku silnika mechanicznego ten rodzaj silnika występuje w kilku rodzajach różniących się parametrami szybkości i czasu pracy. Silnik ten jest idealnym wyborem w przypadku, gdy istniejące rolety występują w miejscach fizycznie niedostępnych lub trudno dostępnych. Przykładem takich miejsc mogą być wysoko położone okna w halach magazynowych, do których dostęp bez użycia dodatkowych narzędzi (dla przykładu drabiny), byłby niemożliwy bądź trudny do wykonania. Podobnie jak w przypadku silników mechanicznych silnik radiowy może być pomocny w działaniu dla osób starszych narażonych na niepożądane kontuzje wynikające z aktywności fizycznej związanej ze standardowym zamykaniem, bądź otwieraniem rolet znajdujących się na znacznej wysokości.

Obydwa powyżej wymienione rodzaje silników, w odróżnieniu od przestarzałych systemów obsługi rolet, są silnikami pracującymi w sposób cichy sprzyjającym spokojowi pracy. Klient z nich korzystający nie musi się martwić ewentualną konserwacją silnika, gdyż pracują one bezawaryjnie przez znaczny czas. Bezawaryjność zapewnia prosty mechanizm wchodzący w skład ich budowy, wykonany z niewielkiej ilości części ograniczając tym samym w stopniu znacznym możliwości wystąpienia awarii.

Który silnik do rolet kupić?

Za zakupem silników do rolet firmy Schellenberg przemawiać może również prostota montażu i eksploatacji. Instalacja zajmuję chwilę, nawet osobie bez wcześniejszego doświadczenia z montażem tego rodzaju urządzeń. Po zakończonej instalacji przy pomocy dołączonej instrukcji w sposób łatwy i szybki klient będzie w stanie przejść przez proces ustawień silnika dopasowanych według uznania do swoich potrzeb.

Silniki firmy Schellenberg posiadają niemiecki certyfikat TÜV. Certyfikat ten wystawiany jest przez renomowaną firmę TÜVRheinland działająca na rynku od wielu lat. Produkt oznaczony przez firmę TÜVRheinland tego rodzaju certyfikatem jest bezpieczny w użyciu, elementy wchodzące w jego skład wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na wielokrotne użytkowanie oraz posiada wysoki stopień użyteczności. Posiadanie powyższego certyfikatu świadczy również o konkurencyjności produktu i jego przewagi marketingowej nad pozostałymi produktami tego rodzaju na terenie kraju i na rynkach międzynarodowych.

Silniki do rolet w przeciwieństwie do przestarzałych zwijaczy taśm pełniących podobną funkcję nie ulegają tak szybkiemu zużyciu, a co za tym idzie ograniczają koszty związane z ich eksploatacją lub wymianą. Trwałość, jaką prezentują silniki firmy Schellenberg jest cechą, która przekonała tysiące kupujących na całym świecie, ciesząc się uznaniem wśród klientów hurtowych jak i detalicznych.

Silniki rurowe to również idealne urządzenia do coraz to bardziej popularnych smart domów. Możliwym jest korzystanie z działania rolet za pomocą aplikacji. Zintegrowanie kilku silników z aplikacją jest niezwykle łatwe, szybkie i przyjemne nawet dla użytkowników bez większego doświadczenia informatycznego. Podążając za rozwojem ideologii smart domów możliwe jest również sterowanie głosowe.

Ten rodzaj rozwiązania niezwykle pozytywnie wpływa na poczucie wygody użytkującego, zwłaszcza że użytkownik może w zależności od swoich potrzeb indywidualnie dostosować, który z silników, bądź która grupa silników ma być sterowana za pomocą poleceń głosowych. By działanie komunikatów głosowych było możliwe wymagane jest posiadanie Amazon echo z systemem Smart Friends.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here