Urządzenie łazienki

Urządzanie mieszkania to czynność, którą uwielbia niemal każdy. Wszystko dlatego, że czujemy jakbyśmy budowali coś zupełnie nowego. Zaczynamy projektować, planować. Dla wielu jak wspomniano to prawdziwa frajda. Nie jest to oczywiście wcale takie proste.

Od czego zacząć urządzanie mieszkania? Oczywiście od przygotowania projektu. Bez dobrze wykonanego projektu mieszkania żadne meblowanie nie zakończy się sukcesem. Wiele osób niestety o tym zapomina i zaczyna meblować mieszkanie na oko bez żadnego planu. Niestety zwykle nie kończy się to dobrze. Choć mieszkanie jest umeblowane to zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wygląda ono tak jakbyśmy wcześniej tego chcieli. Oznacza to, że straciliśmy dość sporo czasu i wszystko musimy zaczynać niemal od początku.

Dlatego tak ważny jest odpowiedni plan. Przygotowując projekt umeblowania mieszkania pamiętać należy o tym, aby mieszkanie traktować całościowo. Nie można meblować jednego pomieszczenia nie myśląc o innym. Wszystko po to, aby mieszkanie stanowiło spójną całość. Dzięki temu będzie komfortowe i estetyczne.

Nie trudno zgadnąć, że nie tylko meble są bardzo ważne, ale także ich kolor. Na szczęście na rynku istnieje bardzo wiele sklepów meblarskich, w których z pewnością znajdziemy meble w kolorze, który będzie nam idealnie pasował. Jednak przyznać należy, że może zdarzyć się taka sytuacja, że nie znajdziemy mebli właśnie w takim kolorze jaki sobie wymarzyliśmy. Na szczęście to nie koniec świata. Meble można przecież pomalować samemu. Zwłaszcza jeśli są to meble z drewna. Zatem jak pomalować drewniane meble?

Proces malowania mebli składa się z kilku etapów. Jak wiadomo drewno, z którego wyprodukowane są meble może być chropowate. Dlatego zanim zaczniemy je malować należy je dokładnie do tego przygotować. Pierwszy etap polega na tym, aby drewno było gładkie. W tym celu należy je dokładnie wyszlifować. Po tej czynności na meblu może znajdować się sporo wiórów. Dlatego, aby się uch pozbyć należy wziąć wilgotną szmatkę i dokładnie wytrzeć mebel. Teraz należy poczekać aż drewno dokładnie wyschnie. Tak kończy się pierwszy etap malowania drewnianych mebli.

Czas na etap drugi. Kiedy mebel dostał dokładnie wyszlifowany i wytarty można przejść do malowania. W tym momencie malujemy mebel pierwszą warstwą farby. Należy robić to bardzo dokładnie. W tym celu użyć należ dwóch narzędzi. Pierwszym z nich jest wałek, którym malujemy poziome powierzchnie. Drugi to pędzelek, którym malujemy te elementy, które są trudno dostępne. Po nałożeniu pierwszej warstwy farby mogą powstać różne grudki. Dlatego w tym momencie należy ponownie oszlifować mebel a następnie dokładnie wytrzeć go szmatką.

Nadszedł czas na końcowe malowanie. W tym momencie nakładamy ostatnią warstwę farby. Po jej nałożeniu należy odczekać aż farba wyschnie. Zwykle trwa to kilkanaście godzin. Kiedy mebel już wyschnie może ustawić to w mieszkanku i po prostu się nim cieszyć. Jak widać malowanie mebli drewnianych nie jest wcale takie trudne. Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że taką pracą poradzi sobie niemal każdy. Dlatego jeśli w sklepie meblowym nie znajdziemy mebli o kolorze jaki sobie wymarzyliśmy możemy mebel pomalować samodzielnie.

Malując meble należy odpowiednio dobrać kolory. To niezwykle ważne. Wszyscy chcemy, aby mieszkanie, w którym mieszkamy było estetyczne. Dlatego dobierając kolor mebli zawsze należy mieć jednocześnie na uwadze kolor ścian oraz oświetlenie w mieszkaniu. Wszystko po to, aby całość odpowiednio się komponowała. Oczywiście dopierając kolor mebli brać należy także pod uwagę to w jakim pomieszczeniu będą stać. Oczywiste jest bowiem, że inny kolor będzie pasował do mebli w sypiali, inny do mebli w salonie, a jeszcze inny do mebli w kuchni. Jeśli mamy problem z tym jaki kolor dobrać zawsze możemy poprosić o radę fachowca. Mowa tu oczywiście o projektancie wnętrz. Choć niestety nie jest to tania usługa to zawsze otrzymamy kilka bardzo ciekawych i cennych rad, które z pewnością nam się przydadzą nie tylko w dobrze kolorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here