Meble biurowe

Każdemu z nas zdarza się czasem kupić coś w przypływie chwili lub nagłych ogarniających nas emocji. Dokonujemy wtedy niezaplanowanych i często po prostu głupich zakupów – kompletnie nie mieliśmy zamiaru sięgać po nowy komplet mebli do sypialni, ale gdy zobaczyliśmy, że teraz jest on na promocji i kosztuje mniej niż tysiąc złotych, stwierdziliśmy, iż żal by było przepuścić taką wspaniałą okazję. Oczywiście na tych wszystkich promocjach zarabiają głównie właściciele sklepów i sami producenci mebli. Specjalnie obniżają ceny swoich towarów, aby tylko nas do nich przekonać i zachęcić, zmuszając jednocześnie do wydania pieniędzy na coś, czego wcale nie planowaliśmy wcześniej kupić. Niejednokrotnie dajemy się nabrać na takie sztuczki, a potem wracamy do domu z meblami, które, jak się to okazuje, zupełnie nie trafiają w nasz gust. Są zbyt nowoczesne, zbyt gładkie i zbyt lśniące, dlatego też nijak nie jesteśmy w stanie wykorzystać ich w swoich klasycznych i eleganckich wnętrzach. Czy aby na pewno? Jeśli tylko odkryjemy, jak postarzyć meble z płyty, będziemy mogli zająć się swoimi artykułami w taki sposób, by wydobyć z nich niesamowite piękno dawnych czasów. Stworzymy z nich coś takiego, na co rzeczywiście bylibyśmy w stanie przeznaczyć spore pieniądze – większe niż te, za które je kupiliśmy. Metamorfoza szafy czy komody to świetny sposób na zapewnienie jej oryginalnej stylistyki. A na tym przecież nam zależy! Chcemy na pewno, by nasze meble były inne niż wszystkie i by każdy, kogo zapraszamy do swojego domu, od razu zwrócił na nie swoją uwagę.

Podjęliśmy już zdecydowanie najważniejszą decyzję – postanowiliśmy, że rzeczywiście zmienimy swoje meble. Trochę możemy się tego obawiać. Jeżeli bowiem coś poszłoby nie po naszej myśli, moglibyśmy zupełnie mimowolnie zaszkodzić swoim komodom i szafkom, jeszcze bardziej je zniekształcając i zaburzając ich wygląd w taki sposób, że ostatecznie tak czy siak wylądowałyby one na wysypisku śmieci. Podejdźmy więc do swojego zadania w sposób rozsądny i zaplanowany. Potraktujmy tą metamorfozę mebli jak wspaniałą szansę na wydobycie z przedmiotów niezwykłego i tajemniczego charakteru. Jak sposób na taką odmianę ich wizerunku, by ostatecznie idealnie zgrała się ona z domowymi aranżacjami i stała się ich najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej oryginalną dekoracją. Niby wygląd takich mebli możemy zmienić na wiele sposobów – chociażby pokrywając je farbą w innym kolorze – ale jednak najmocniejsze i najciekawsze efekty zapewni nam postarzanie powierzchni. Niemalże z każdym materiałem możemy postąpić właśnie w taki sposób. No to jak postarzyć meble z płyty, a jak te z drewna bądź metalu? Czy jeśli sami się tym wszystkim zajmiemy, rzeczywiście osiągniemy dobre i estetyczne efekty, czy jednak lepiej by było powierzyć to zadanie specjalistom, którzy na co dzień przeprowadzają metamorfozy wyrobów meblarskich?

Możemy oczywiście zrobić to sami. Pamiętajmy tylko, aby przykładać się rzetelnie do wszystkich etapów pracy i każdy z nich wykonywać na sto procent, dbając nawet o te najdrobniejsze i najmniej istotne szczegóły. Początkowo oczywiście czyścimy swoje meble. Myjemy je wodą z dodatkiem delikatnego detergentu lub domową miksturą (octem połączonym z wodą i olejkiem zapachowym). Następnie matujemy powierzchnię, przecierając ją delikatnie papierem ściernym, aby ją również wygładzić i przygotować do dalszych prac. Teraz powinniśmy pokryć farbą te miejsca, które zamierzamy postarzyć. Następnie dokładnie je woskujemy – tutaj możemy zastosować zwykłą świeczkę, zamiast specjalnie kupować jakieś drogie preparaty. Kolejnym krokiem będzie malowanie mebli na biały kolor, który przygotuje je do postarzania. Gdy już te wszystkie etapy zakończymy z sukcesem, będziemy mogli zająć się czynnością zdecydowanie najważniejszą – ścieraniem farby małym nożykiem, czyli tworzeniem na meblach delikatnych przecierek. Dzięki nim nasze produkty będą wyglądać tak, jak gdyby zostały żywcem wyciągnięte z dawnych czasów. Efekt jest naprawdę niesamowity!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here