Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Na zabój zakochaliśmy się w stylu nowoczesnym. Po prostu uwielbiamy tą jego niewymuszoną prostotę i jednoczesną dekoracyjność oraz oryginalność. Chcemy żyć na miarę naszych współczesnych czasów, dlatego dostosowujemy do nich wszystkie elementy naszego życia. Zmieniamy dla nich nawet aranżacje swoich domów i mieszkań. Te klasyczne i zupełnie standardowe próbujemy całkowicie odmienić, wykorzystując do tego celu elementy i dodatki uznawane za najnowocześniejsze. Na ogół stosujemy je jednak przede wszystkim w pokojach dziennych, podczas gdy nawet w takiej kuchni mogłyby wyglądać wprost znakomicie. Stwórzmy więc z tego miejsca prawdziwą kwintesencję współczesnej stylistyki. Sięgnijmy po nowoczesne meble kuchenne, zastosujmy monochromatyczne rozwiązania kolorystyczne, a na samym końcu uzupełnijmy to wszystko minimalistycznymi dodatkami, aby nasza kuchnia nie była zbyt pusta, ale jednocześnie nie porażała nas od progu swoją strojnością i dekoracyjnością. Dzięki kilku prostym poradom ten cudowny efekt uda nam się szybko uzyskać. Współczesność na dobre zapanuje w naszej kuchni i sprawi, że od tej pory nawet obowiązek przygotowania obiadu dla rodziny przestanie być czymś nieprzyjemnym – z miłą chęcią się nim zajmiemy, mogąc gotować w tak atrakcyjnym pomieszczeniu.

Nowoczesny styl w aranżacjach wnętrz stawia przede wszystkim na proste i geometryczne kształty. Brak w nim jakichkolwiek zawijasów czy nawet zaokrąglonych mebli. Wszystko jest kanciaste i ostre – czy to meble, czy to dekoracje. Kolory pozostają stonowane, ale jednocześnie nie mogą być nudne. Bo niby beż i brąz są odcieniami stonowanymi i standardowymi, ale przez swoje ciepłe zabarwienie bliżej im do stylistyki klasycznej, aniżeli do tej nowoczesnej. Barwy idealne dla nowatorskich koncepcji muszą być więc proste i zarazem wyraziste. Czerń wraz z bielą stworzą zgrany duet, podobnie zresztą jak odcień kości słoniowej z bardzo ciemnym i głębokim brązem. W nowoczesnych kuchniach bawimy się zatem kontrastami. Dopasowujemy do siebie kolory na podstawie przeciwieństw – te ciemne łącząc koniecznie z bardzo jasnymi. Tworzymy w ten sposób mocne, czasem nawet ekstrawaganckie połączenia, czerpiąc garściami z trendów obowiązujących w zupełnie innych stylach architektonicznych. Efektem końcowym staje się pomieszczenie na miarę najnowocześniejszych wnętrz. Zaczyna ono przypominać takie aranżacje, które do tej pory moglibyśmy widywać jedynie w stylowych magazynach bądź salonach meblarskich.

Styl nowoczesny łączy się również ściśle z funkcjonalnością. Nie może jej zabraknąć w naszej kuchni. To pomieszczenie na pewno będziemy bardzo często użytkować, podobnie zresztą jak nasi pozostali domownicy. Musimy przecież gotować i musimy jeść. Zajmujemy się tymi czynnościami codzienne i to dosłownie bez przerwy – rano, tuż przed wyjściem do pracy, od razu po powrocie do domu i wieczorami, gdy trzeba przygotować posiłki na kolejny dzień. Nie możemy tych czynności sobie utrudniać. Dobrze zorganizowana przestrzeń kuchni sprawi, że zawsze z łatwością w niej wszystko odnajdziemy. Będziemy w stanie ograniczyć ilość czasu poświęcanego na przygotowywanie potraw, zwłaszcza jeśli nowoczesne meble kuchenne uzupełnimy jeszcze funkcjonalnymi sprzętami. Nie żałujmy na nie pieniędzy. Niby taki dobry ekspres do kawy musi nas kosztować przynajmniej tysiąc złotych, ale gdy policzymy sobie, ile wydajemy pieniędzy na kawy z kawiarni w skali całego roku, ta końcowa suma prawdopodobnie mocno nas przerazi. A tak, dysponując własnym ekspresem, będziemy mogli z pomocą jednego ruchu dłoni przygotować sobie wspaniałą kawkę ze spienionym mlekiem lub podwójną zawartością kofeiny. Nowoczesnych sprzętów kuchennych po prostu nie może zabraknąć w naszej super nowoczesnej kuchni!

Wiemy już dość dokładnie, czym powinniśmy uzupełnić pomieszczenie przeznaczone do gotowania i spożywania dań, aby uzyskać w nim nowoczesny wizerunek. Teraz zastosujmy się po prostu do tych wszystkich rad. Wprowadźmy ducha współczesności do naszej prostej zwykłej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here