Jak urządzić przytulny salon fryzjerski

Salon fryzjerski to miejsce, w którym przede wszystkim kobiety spędzają dużo czasu. Wybierając fryzjera kierujemy się nie tylko jego umiejętnościami fryzjerskimi, ale także tym, jak czujemy się w danym salonie. Oczywiście nie bez znaczenia jest sama osobowość fryzjera, która albo nas zachęca, albo nie, ale warto zaznaczyć, że ogromne znaczenie ma także wygląd miejsca, które ma zadbać o nasze włosy. Z tego właśnie powodu należy dobrze przemyśleć wygląd salonu oraz recepcji fryzjerskiej, starając się spojrzeć na to zadanie oczami naszych potencjalnych klientów.

Recepcja fryzjerska na dzień dobry 

Bez wątpienia recepcja fryzjerska jest miejscem, które jest najbardziej widoczne dla klienta. Jej wygląd musi więc zapraszać, bo w przeciwnym razie spalimy się na starcie. Podstawowym meblem, w który musisz zaopatrzyć swój salon, jest lada recepcji. Odpowiednia jej wysokość sprawi, że tworzone przez ciebie miejsce będzie bardziej przyjazne. Zadbaj więc o to, aby lada sięgała nie wyżej, niż nieco ponad pas. Na rynku dostępnych jest wiele modeli mebli tego typu. Dobrze się więc zastanów, na jakich cechach najbardziej ci zależy. Możesz zdecydować się zarówno na rozwiązania gotowe, jak i na meble wykonywane na zamówienie. Bez względu jednak na to, co wybierzesz, musisz dokładnie przemyśleć, co jest dla ciebie najbardziej istotne.

Lada może być długa lub krótka, wysoka lub niska, może mieć także nadstawkę z półkami lub szufladkami. Wszelkie schowki są bardzo przydatne i z pewnością pomogą ci utrzymywać wygląd lady w nienagannym porządku. Wygląd recepcji może być prosty – np. w całości wykonana z jednolitej, białej płyty mdf, ale możesz również bardziej zaszaleć, jeśli zależy Ci na wytwornej elegancji. Szczególnie ciekawie i dostojnie prezentują się fronty wyścielone pikowaną skórą ekologiczną lub podświetlone taśmami led. Dodatkowe meble, które dobrze jest umieścić w recepcji, to przeszklone witrynki, w których możesz np. umieścić kosmetyki i akcesoria na sprzedaż. Przyda się też z pewnością odpowiednie siedzisko. Najwygodniejszy i najbardziej praktyczny będzie hoker, wyposażony w kółka oraz regulowaną wysokość.

Nie tylko meble zdobią twój salon

Warto jednak podkreślić, że wyposażenie salonu fryzjerskiego oraz recepcji fryzjerskiej to nie tylko meble. Owszem odgrywają one istotny element aranżacji, ale jak zwykle także i tutaj największe znaczenie odgrywają detale. Na samopoczucie klientów w takich miejscach jak salon fryzjerski odgrywają żywe rośliny doniczkowe. Zadbaj więc o to, aby zieleń zapraszała klientów w twoje skromne progi. Możesz zdecydować się np. na kwitnące odmiany, co wniesie w twoje cztery kąty jeszcze więcej życia. Doniczki dobierz tak, aby pasowały do całej aranżacji. Inną ozdobą twojego salonu będą także oprawione dyplomy, certyfikaty, wyróżnienia i nagrody. Zbieraj je i wieszaj na ścianie systematycznie w ozdobnych ramach, w końcu masz się czym chwalić!

Na ścianach okazale prezentują się także ciekawe zdjęcia lub obrazy. Uroku i klimatu dodają również ustawione w różnych miejscach zapalone świece. Ciekawym rozwiązaniem dodającym nastroju są również przyklejane świecące listwy led, które możesz zamontować w każdym momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here