Szukasz pomysłu na wesele

Wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju ślub, który zapada w pamięć to marzenie każdej pary młodej. Firmy zajmujące się organizacją wesel prześcigają w wymyślaniu coraz bardziej widowiskowych atrakcji, które mają zapewnić niesamowite wspomnienia. Od pewnego czasu zauważalny jest jednak nowy trend, czyli samodzielna organizacja imprezy ślubnej. To najlepsze i najbardziej opłacalne finansowo rozwiązanie dla wszystkich, którzy posiadają średni lub duży ogródek.

W plenerze

Wesele w plenerze wymaga solidnego przygotowania. Tutaj z pewnością liczy się jakość elementów wyposażenia, które będzie musiało znieść nieco więcej niż w trakcie standardowej imprezy, np. na stole muszą znaleźć się obrusy plamoodporne, które nie wchłaniają zanieczyszczeń, przez co możemy łatwo doprowadzić je do pierwotnego stanu po skończonej uroczystości. Takich drobiazgów jest mnóstwo – musimy przygotować się na każdą pogodę, bo prognozy nie zawsze się sprawdzają; zastawa stołowa powinna być nieco cięższa, aby nie została zdmuchnięta przez wiatr (szczególnie dotyczy to kieliszków i szklanek), zamiast papierowych serwetek powinny być grube, lniane etc.

Wyposażenie

Organizację wesela musimy rozpocząć od zbudowania tego, co najważniejsze – miejsca biesiadowania. W Polsce pogoda bywa kapryśna, dlatego koniecznie musimy wynająć specjalne namioty, pod którymi będą bawić się goście. Namioty zapewniają ochronę zarówno przed deszczem, jak i palącym słońcem. Lepsze, a zarazem droższe modele, posiadają również rozwijane ścianki, dzięki czemu możemy osłonić gości przed wiatrem. Najczęściej w ściankach zamontowana jest przezroczysta folia, która pełni funkcję okna. Kolejnym etapem jest wynajęcie stołów, przy których goście będą spożywać posiłki. Jeżeli na stołach znajdą się obrusy plamoodporne, wówczas możemy pozwolić sobie na mniej reprezentacyjne, a zarazem tańsze modele. Następny krok to wynajem krzeseł, co również wiąże się z pewnym wydatkiem. Przy dużej liczbie gości warto poszukać oferty z rabatem – w takim wypadku koszt wynajmu na dobę sięga kilkunastu złotych. Reprezentacyjne, rzeźbione krzesła to wydatek nawet 50-80 zł. Trzeba pamiętać również o dodatkach: czerwony dywan o długości 10 metrów to 50 zł na dobę. W przypadku obrusów plamoodpornych koszt będzie uzależniony ściśle od długości i szerokości stołów. Obrusy można wypożyczyć, ale przy mniejszej ilości gości warto rozważyć zakup własnych egzemplarzy, które świetnie sprawdzą się później w codziennym użytkowaniu, np. w salonie, jadali, czy kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here