łazienka

Aranżacja łazienki to duże wyzwanie, umiejętne zestawienie surowców, kształtów i kolorów pozwala stworzyć efektowny wystrój tego wnętrza. Najważniejszym elementem wyposażenia Twojego domowego spa są płytki, a w pomieszczeniach o sporym metrażu możesz puścić wodze fantazji. Jak wybrać kafelki do dużej łazienki?

Jak wybrać płytki do łazienki?

Remont dużej łazienki wiąże się ze sporym nakładem pracy, zwłaszcza wymiana glazury jest pracochłonna i generuje wysokie koszty. Jednak płytki łazienkowe służą przez wiele lat i nie możesz podejmować decyzji o zakupie kafelek pochopnie. Wybór płytek do łazienki nie może zostać podyktowany wyłącznie ceną i ich wyglądem. Tutaj istotne są, przede wszystkim ich określone parametry, jak poziom nasiąkliwości, klasa ścieralności i przyczepność. Kafelki do łazienki muszą charakteryzować się zwartą strukturą, która nie absorbuje wody i jest odporna na działanie detergentów. Upewnij się, żeby Twoje nowe kafelki były antypoślizgowe, mokra podłoga nie może stwarzać zagrożenia.

kafelki do łazienki

Ważne, by wielkość łazienkowej glazury była dopasowana do rozmiarów i aranżacji pomieszczenia. Wykonaj projekt rozmieszczenia wszystkich urządzeń łazienkowych. Uważnie przemyśl poziomy, na których będą kończyć się górne krawędzie umywalek i wanny. Kafelki na ścianach powinny mieć takie wymiary, by nad nimi kończyła się fuga. W ten sposób unikniesz zbędnych docięć i uzyskasz ładny efekt końcowy.

Jakie kafelki do dużej łazienki?

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem łazienki sporych rozmiarów, możesz przebierać spośród niezliczonej gamy kształtów i odcieni płytek. Duży metraż Twojej łazienki to przestrzeń, w której możesz wykazać się inwencją twórczą i oryginalną stylistyką, bez problemu łączyć różne wzory i kolory. Dzięki temu osiągniesz niepowtarzalny efekt tchnący atmosferą luksusu. Kafelki możesz wybrać w salonie Bellamica, gdzie znajdziesz zaskakujące rozwiązania aranżacyjne, kolekcje pełne nietuzinkowego designu.

płytki łazienkowe

Decydując się na duże płytki w ciemnym kolorze z matowym wykończeniem, nie ryzykujesz, że łazienka wyda się optycznie mniejsza niż w rzeczywistości. Możesz postawić na kafelki do łazienki w różnych odcieniach tego samego koloru lub użyć płytek strukturalnych z dekorem. Pamiętaj jednak, żeby skrupulatnie wszystko wcześniej zaplanować, by uniknąć wrażenia chaosu. W dużej łazience z powodzeniem możesz wykorzystać małe płytki typu mozaika lub multikolorowe płytki układające się w wybrany wzór. Takie kafelki do łazienki dobrze komponują się dużymi gładkimi płytkami.

W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym sprawdzą się płytki z nadrukami, które układają się w obszerne grafiki i obrazy. Obecne projektanci stawiają na naturę i ekologiczne przestrzenie. Modne kafelki imitujące drewno, kamień czy korę wpiszą się w aktualne trendy.

Jeśli jesteś zwolennikiem ponadczasowych, prostych koncepcji wnętrzarskich, wybierz duże monochromatyczne płytki strukturalne w jasnym odcieniu, które wprowadzą w pomieszczenie trzeci wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here