Jak zacienić balkon w bloku

Balkon w bloku to miejsce, które ożywa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Najwięcej czasu spędzamy na nim w okresie letnim korzystając z pięknej pogody i możliwości zjedzenia śniadania lub wypicia kawy w przyjemnej atmosferze. Szczególnie w przypadku balkonu zlokalizowanego od strony wschodniej i południowej trzeba liczyć się z dużą ilością słońca i wysoką temperaturą, co w prawdziwie upalny dzień może mieć swoje wady. Sprawdź, jak skutecznie zacienić balkon w bloku, by móc z niego swobodnie korzystać o dowolnej porze dnia.

Co zrobić, aby móc korzystać z balkonu gdy temperatura rośnie w szalonym tempie? Zagwarantować sobie odrobinę cienia! Parasol balkonowy lub markiza to skuteczny sposób na zapewnienie odrobiny wytchnienia domownikom i roślinom balkonowym. Szeroki wybór produktów przydatnych do zacieniania balkonu znajdziesz tu:https://www.empik.com/dom-i-ogrod/architektura-ogrodowa/markizy,39700207,s.

Parasol balkonowy – tradycyjny sposób ochrony przed słońcem

Łatwość montażu, niska cena i funkcjonalność to podstawowe zalety parasola balkonowego. Nowoczesne modele wykonane z płótna charakteryzują się łatwością czyszczenia i, wodoodpornością. Skutecznie chronią przed słońcem, wiatrem i deszczem. W zależności od tego, jak duży  jest twój balkon, możesz wybrać mniejszy lub większy model, w praktyce sprawdzają się również takie z łamanym kijem. Dzięki temu możesz reagować na zmiany położenia słońca na niebie i dostosowywać nachylenie parasola do swoich potrzeb.

Parasol na balkon mocowany do barierki sprawdzi się wtedy, gdy dysponujesz bardzo małym metrażem. Oszczędność miejsca nie musi być powodem rezygnacji z komfortu zacienionego tarasu podczas upalnego letniego popołudnia.

Markiza na balkon w bloku – jaką wybrać?

Wybierając markizę balkonową, zwróć uwagę na jakość tkaniny – powinna ona być solidna, odporna na rozdarcia, działanie wody i promieni słonecznych. Markizę montuje się do ściany lub krokwi dachowych budynku. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą mechanizmem rozwijania – za pomocą korby, taśmy albo silnika elektrycznego. Materiał będzie się mniej niszczyć, gdy wybierzesz produkt z kasetą, w której będzie się chować tkanina podczas zwijania.

Żagle przeciwsłoneczne – eleganckie i nowoczesne osłony

Trójkątny lub prostokątny żagiel to kolejny sposób na to, jak zacienić balkon w bloku. Jest to metoda pośrednia między parasolem a markizą. Specjalne linki oraz klamry umożliwiają jego stabilne przymocowanie. Materiał wykonany jest z odpornego na działanie warunków atmosferycznych poliestru, dzięki czemu ta balkonowa osłona  będzie ci dobrze służyła przez dłuższy czas.

Jak skutecznie zacienić balkon w bloku?

Parasol balkonowy, markiza, a także żagiel słoneczny to dobre i niedrogie metody na uzyskanie odrobiny cienia na twoim słonecznym tarasie. Pamiętaj o tym, żeby wybierać jasne kolory materiału, który będzie dobrze odbijał promienie słoneczne. Aby utrzymać estetyczny wygląd tych akcesoriów, regularnie czyść swoje osłony.

Tworzywa sztuczne używane do zacieniania balkonów nie blakną pod wpływem słońca, są wielosezonowe i odporne na uszkodzenia. Chronią nie tylko przed promieniowaniem UV, ale też przed wiatrem i deszczem. Ponadczasowe parasole sprawdzą się na mniejszych powierzchniach, natomiast markizy i żagle przeciwsłoneczne są idealnym źródłem cienia na dużych tarasach. Zapewnij sobie komfort wypoczynku na świeżym powietrzu nawet w najbardziej upalne dni.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here