Czy stare drewno jest warte naszej uwagi?

Podczas organizacji nowego domu lub mieszkania towarzyszy sporo różnych emocji. Na pewno jest to ogromne poruszenie sytuacją, jest to bardzo fascynujące i w pewien sposób niepokojące. Każdy boi się tego co nowe, a już na pewno każdy boi się zmian, które zachodzą w jego życiu. Sytuacja dotyczy każdego aspektu życia, nawet jeżeli jest to kuchnia. W przypadku wymiany mebli w kuchni można jak najbardziej zastanawiać się czy będzie miało to wpływ na ogólny jej wygląd. Ciemne meble jaki kolor ścian? To pytanie może zadawać sobie każda osoba, która nigdy wcześniej nie posiadała ciemnych mebli w kuchni. Najpopularniejszą wersją mebli kuchennych są te jasne, więc nic dziwnego, że pojawia się takie pytanie. Ten problem można rozwiązać na wiele sposobów. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem, który dodatkowo zwalnia nas z poczucia odpowiedzialności, jest wynajem odpowiedniego projektanta wnętrz. Taka osoba idealnie dopasuje wnętrze kuchni, między innymi kolor ścian, do mebli, które sobie upatrzyliśmy. Oczywiście usługi takie nie należą do najtańszych, więc nie każdy może sobie pozwolić na tak szybkie zwolnienie z obowiązków. Jest pewne, że projektant wnętrz doskonale wie co robi, w dodatku wszelkie swoje pomysły będzie on konsultować z nami. Projektanci na szczęście posiadają wspaniałe programy symulacyjne, dzięki którym mogą pokazać jak w przyszłości będzie wyglądało dane pomieszczenie, w tym przypadku kuchnia. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala bardzo sprawnie przekazywać projekty mieszkań.

Drugą opcją, na pewno tańszą jest wykonanie takiego projektu samodzielnie. Należy więc samemu dopasować kolor ścian do ciemnych mebli. Najważniejsze jest by pamiętać, że do ciemnych mebli idealnie pasują bardzo jasne ściany. Jeżeli komuś nie przeszkadza taki kontrast to zachęca się do wykonania takiego zabiegu, który szybko rozwiąże powstały problem. Z doborem ciemnych kolorów ścian, na przykład brązów wiąże się fakt iż całe pomieszczenie może się znacznie przyciemnić. Przy nieodpowiednim oświetleniu pomieszczenia, w tym kuchni, przebywanie tam może stać się bardzo niekomfortowe. Poprzez oświetlenie pomieszczenia nie ma się na myśli tylko lamp, ale też okna. Mimo wszystko warto korzystać z naturalnego oświetlenia na tyle ile to możliwe, dopiero w ekstremalnych sytuacjach oraz w nocy powinno się posługiwać sztucznym oświetleniem. Będzie miało to rewelacyjny wpływ na nasze oczy. W niektórych pomieszczeniach warto zastosować kombinację dwóch kolorów, między innymi ciemnego i jasnego. Z jednej strony pomieszczenie będzie rozjaśnione a z drugiej dopasowane kolorystycznie z meblami. Jasne kolory poleca się w pokojach dziennych oraz w kuchni, czyli tam gdzie spędza się większość czasu. Te pomieszczenia powinny być jak najbardziej naturalnie rozjaśnione.

Aby idealnie dopasować dany kolor farby do mebla, warto skorzystać z pomocy, którą oferują sklepy remontowe. Jest to katalog z kolorami farb. Jest to książeczka, w której są umieszczone kolory farb, w każdym możliwym odcieniu. Można ją zabrać do domu i przykładać każdy kolor do mebla. W ten sposób widać od razu czy dany kolor pasuje czy też nie. Warto też obserwować te kolory w różnych porach dnia. Tak samo jest w przypadku mebli. Warto zobaczyć czy światło od mebli się odbija, czy kolor mebla jest zawsze taki sam, czy nie zmienia się on wraz ze zmianą nasłonecznienia. Zrozumiałe, że wybór koloru ścian może być bardzo trudnym wyborem, jest to coś co zmienia się raczej raz na kilka lat. Warto pamiętać, że farby nie należą do najdroższych na świecie, więc zmiana ewentualnego koloru będzie możliwa. Można również skorzystać z nałożenia tapety, która może posiadać bardzo różną teksturę i czasami jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż farba. Dla osób, które potrafią sobie wyraźnie wizualizować swoje pomysły sprawa nie jest aż tak trudna. Warto więc przeglądać sporą ilość katalogów oraz ogromną ilość kolorów farb czy tapet ściennych. W pewnym momencie na pewno poczuje się, że decyzja jest tą właściwą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here