Prowansalskie impresje

Możesz śmiało powiedzieć, że sypialnia jest twoim zdecydowanie ulubionym pomieszczeniem. Wiesz przecież, że gdy już możesz się do niej wybrać, oznacza to, że nadszedł czas na upragniony i zasłużony odpoczynek – relaks w łóżku w towarzystwie książki, gorącej herbaty i słodkich przekąsek. Aby to pomieszczenie stało się jednak oazą spokoju i było ukojeniem dla twojej duszy i ciała, musisz je zaaranżować w taki sposób, by nic się w nim nie rozpraszało. Prawdopodobnie tak właśnie teraz starasz się postępować, skoro w ogóle zdecydowałeś się na przeczytanie tekstu – meble olcha – jaki kolor ścian do nich pasuje. Niby na samym początku planowałeś się zająć tymi absolutnymi podstawami, czyli umieścić na ścianach odpowiednie tapety bądź pokryć je farbą w stonowanym kolorze, ale będąc na zakupach zupełnie przy okazji zajrzałeś do salonu z meblami i tak bardzo zachwyciłeś się meblami olcha, że po prostu nie mogłeś opuścić progu marketu bez nich. Od razu je zamówiłeś i już po kilku dniach otrzymałeś je prosto do domu. Teraz musisz odpowiednio się nimi zająć. Stworzyć dla nich takie otoczenie, które wspaniale je dopełni i jednocześnie podkreśli ich wizerunek. A zdecydowanie jest tutaj co podkreślać!

Meble olcha swoim zabarwieniem mogą przypominać ci odcień… miodu. Wyglądają wręcz smacznie, bo ich ciepły koloryt automatycznie poprawia twój nastrój i dodaje ci energii. Bardzo dobrze, że to właśnie nimi postanowiłeś wyposażyć swoją sypialnię, skoro to w niej będziesz dbać o swoją równowagę psychiczną, a do tego potrzebujesz oczywiście odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Kolor naturalnego ciepłego brązu prawdopodobnie już teraz kojarzy ci się z domowym ogniskiem. Dawniej, gdy nowoczesne style architektoniczne nie były jeszcze aż tak rozpowszechnione, ludzie stosowali w swoich domach i mieszkaniach przede wszystkim klasyczne rozwiązania. Na pewno przypominasz sobie, jak wyglądała sypialnia twoich rodziców lub twój własny pokoik w czasach twojej młodości. Wszystkie pokoje wypełniały meble brązowe, wpadające miejscowo w odcień beżu lub pomarańczu. Meble olcha mają niemalże identyczną kolorystykę, dlatego kojarzą ci się z przyjemnymi czasami, wolnością, radością i rodzinnym ciepłem. Teraz, gdy już udało ci się je zdobyć, musisz tylko zadbać o pozostałe elementy twojej sypialni. Każdy z nich wpłynie przecież na ostateczną prezencję aranżacji.

Zadbaj o odpowiednie proporcje pomieszczenia. Spójrz na nie raz jeszcze i dokładnie je obmierz. Zastanów się, czy wolałbyś je powiększyć, czy może raczej pomniejszyć. Wbrew pozorom niektóre pomieszczenia mogą wymagać od ciebie zastosowania delikatnie przytłaczających je elementów – jeżeli bowiem sypialnia jest zbyt duża, automatycznie traci swój urok i przytulność. Przestajesz czuć się w niej komfortowo. Zostajesz przytłoczony zbyt dużym metrażem, a często nawet nie masz tylu produktów, by móc go jakkolwiek zapełnić. Jeżeli więc zależy ci na pomniejszeniu sypialni, rozwiązanie jest banalnie proste – musisz pomalować jej ściany na ciemny odcień lub wypełnić je tapetami o brązowym czy nawet czarnym zabarwieniu. Twoja sypialnia należy raczej do tych mniejszych pomieszczeń i swoim metrażem przypomina ciasną kuchnię bądź sypialnię? Postaw zatem na jasne barwy, które zawsze wizualnie podwyższają metraż pomieszczeń. Meble olcha – jaki kolor ścian wybrać, by sypialnia stała się idealnym miejscem do wieczornego wypoczynku? Przytulnego wizerunku nadadzą aranżacji barwy o ciepłej tonacji. Spokojnie stosuj więc wszelkiego rodzaju beże i pomarańcze, by optycznie zbliżyć do siebie ściany i stworzyć swój własny mały kącik, w którym zawsze zajmiesz się ulubionymi czynnościami. Zależy ci na odwrotnym efekcie? Zastosuj przeciwne rozwiązanie i postaw na farby o chłodnych lub całkowicie zimnych odcieniach. Nawet jeśli wszyscy przekonując cię do tego, że meble olcha nie będą wyglądać dobrze na czarnym czy niebieskim tle, jeżeli akurat tobie taka koncepcja przypadnie do gustu, powinieneś ją wykorzystać. Tylko ty będziesz przecież przebywać później w swojej sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here