Meble sypialniane – jakie wybrać?

Krok po kroku, bardzo powoli starasz się przygotować wnętrze nowego domu. Niby udało ci się go postawić już kilka miesięcy temu i teoretycznie mógłbyś w nim już mieszkać, ale wolisz się przeprowadzić dopiero w momencie, gdy wszystko będzie już gotowe na przybycie całej twojej rodziny. Wiesz bowiem, że gdybyś zrobił to teraz lub w ciągu najbliższego tygodnia, razem ze swoimi bliskimi przyzwyczailibyście się do życia ze starymi i zniszczonymi meblami, niepomalowanymi ścianami i kompletnie niezorganizowaną przestrzenią. To dobrze, że teraz tym wszystkim postanowiłeś się zająć – a jeśli salon, sypialnie i łazienki zostały już przygotowane, nadszedł czas, by zwrócić uwagę na wygląd samej kuchni. Chcąc nie chcą stanie się ona ważnym pomieszczeniem w twoim domu. Na pewno często będziesz spędzać w niej czas, dlatego musisz ją sobie w taki sposób przygotować i zaaranżować, aby czuć się w niej na tyle swobodnie, by z przyjemnością podchodzić do gotowania czy innych domowych obowiązków. Bardzo możliwe jest nawet, że kupując meble do sypialni lub łazienki, przy okazji sięgnąłeś po te kuchenne. Spójrz na nie raz jeszcze i obiektywnym okiem oceń ich wygląd. Zwróć uwagę przede wszystkim na ich kolorystykę i na to, w jakie odcienie ona wpada. Jeżeli jest dość ciemna, czyli brązowa, wpadająca niemalże w głęboką czerń, powinieneś ją czymś delikatnie złagodzić. Dowiedz się w tym celu, jaki kolor ścian w kuchni do brązowych mebli może pasować. Jeśli uda ci się zastosować ten odpowiedni, nawet najciemniejszym artykułom nie uda się przytłoczyć czy zmniejszyć optycznie twojego wnętrza.

To, co zawsze pasuje do ciemnych mebli, to oczywiście jasne kolory – najprawdopodobniej nie trzeba ci nawet o tym mówić. Jeżeli zastosujesz tło o jednym z takich odcieni (białe, kremowe lub beżowe), stanie się ono podkreśleniem dla twojego brązu. Meble zostają przecudownie zaprezentowane. Staną się wręcz najmocniejszym i najbardziej wyraźnym punktem aranżacji, gdyż od razu wysuną się na pierwszy plan, dlatego każdy, kto tylko wejdzie do twojej kuchni, automatycznie je dostrzeże – a jeśli meble są piękne, na pewno się nimi zachwyci. Brąz (i to o każdym odcieniu) zdecydowanie lubi towarzystwo klasycznego i przyjemnego beżu. Dobrze wygląda też w duecie z lekką, przypominającą kolor piasku żółcią, a także odcieniami kremowymi czy nawet bielą. Na biel powinieneś jednak uważać. Często jest ona zbyt jaskrawa, a gdy naniesiesz ją na ściany, może to wyglądać tak, jak gdybyś kompletnie o nich zapomniał i niczym ich nie pomalował. Jeżeli koniecznie masz już ochotę na zastosowanie uniwersalnej bieli, wybierz przynajmniej tą o delikatnym innym zabarwieniu – przypominającą chociażby kolor kości słoniowej. Ta barwa jest bardzo modna!

Być może jednak te jasno-ciemne połączenia zdają ci się nudne. Nie musiałeś nawet czytać tego tekstu, aby domyślać się, jakie rady w nim odnajdziesz – że ciemne meble należy czymś rozjaśnić, czyli zastosować przy nich tło kremowe, beżowe bądź białe. Skoro jednak nawet w swoim życiu codziennym starasz się zawsze iść pod prąd, podobnie postępujesz z domowymi pomieszczeniami – starasz się z nich tworzyć miejsca zachwycające i przede wszystkim porażające swoją oryginalnością i nieszablonowością. Nikt zatem nie zabrania ci zestawić nawet najciemniejszych mebli z równie ciemnymi ścianami. Jaki kolor ścian w kuchni do brązowych mebli w takim przypadku będzie pasować? Może to być chociażby odcień szarości. Jeżeli chcesz zabawić się połączeniami kolorystycznymi, ale jednocześnie nie jesteś jeszcze na tyle odważny, by komplet brązowych mebli umieszczać na zupełnie czarnym tle, pomaluj swoje ściany na odcień ciemniejszej szarości lub wypełnij jedną z nich tapetą o podobnym zabarwieniu. Szukasz czegoś jeszcze ciekawszego? Kompletnie zrezygnuj z tych wszystkich stonowanych i zupełnie oczywistych barw. Zaszalej z mocniejszym i intensywniejszym kolorem, uzupełniając ściany farbą czerwoną, fioletową czy nawet pomarańczową. Taki akcent na pewno doskonale ożywi całą twoją kuchnię!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here