Uniwersalne meble młodzieżowe

Białe meble stały się bardzo popularne w Polsce. Modę tę należy łączyć ze stylem skandynawskim, który promuje pomieszczenia pełne ciepła, dające poczucie prostoty i harmonii. Polacy zaadaptowali białe meble do każdego pomieszczenia, także pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Tak urządzone wnętrza wydają się posiadać więcej przestrzeni, co bardzo ważne w zwykle niewielkich pokojach przeznaczonych dla potomstwa. Białe meble młodzieżowe to świetny wybór, ponieważ odpowiednio dobrane, mogą posłużyć przez lata. Wystarczy zmienić kolor ścian i dodatki.

Dlaczego warto wybrać białe meble młodzieżowe? Przede wszystkim białe meble mogą być wykonane w wielu stylach. Dzięki temu pasują, zarówno do pokoju niemowlaka, jak i starszego dziecka, niezależnie od płci.

Najczęściej z bielą kojarzony jest skandynawski styl, minimalistyczny design mebli, funkcjonalny i prosty, który nada się do pokoju zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Są to meble na tyle uniwersalne w formie, że będą dobrze wyglądać w absolutnie każdym pokoju młodzieżowym. Stworzą świetną aranżację z różnymi dodatkami czy kolorami oraz fakturą ścian. Z dodatkami w stylu angielskim czy prowansalskim, takimi jak tapety czy zasłony w pastelowych kolorach albo kwiatowy rzucik, delikatnymi muślinowymi firankami, miękkimi narzutami i dywanami oraz neutralnym kolorem wnętrza w efekcie dadzą pomieszczenie przytulne, utrzymane w pastelowym, romantycznym stylu, w którym dobrze się będzie czuła większość nastolatek. Bardziej zdecydowane dodatki o nietypowych kształtach i nowoczesnej formie oraz mocnym kolorze wraz z intensywną barwą na ścianach pozwolą na uzyskanie stylu minimalistycznego, a nawet industrialnego, idealnego dla nastolatka o sportowych zainteresowaniach.

Jednak białe meble młodzieżowe mogą też być utrzymane w stylu prowansalskim lub angielskim, z delikatnymi żłobieniami, zdobionymi nogami, dekoracyjnym wykończeniem uchwytów. Meble w stylu prowansalskim wykonane są zwykle z naturalnego drewna. W zestawieniu z zasłonami z delikatnego materiału, puchatym kocem lub dywanem albo tapicerowaną kanapą w podobnym stylu, stworzą wnętrze eleganckie i przytulne, idealne dla dorastającej panienki. Białe meble młodzieżowe w takim stylu można skomponować z tapetą lub zasłonami z delikatnym motywem kwiatowym albo bardziej nowocześnie umieścić na tle betonowej, przecieranej ściany. Angielskie białe meble młodzieżowe świetnie prezentują się z lampką w stylu z epoki. Możemy wybrać meble jednolicie białe lub te z blatami lub uchwytami w kontrastującej czerni, co doda wnętrzu charakteru. Dobrym wyborem do dziewczyńskiego pokoju są białe meble młodzieżowe z naturalnego drewna bielonego. Nastolatka na pewno ucieszy się z toaletki czy szafy w takim stylu.

Dobrym wyborem niezależnie od płci jest biała szafa na wymiar lub wolno stojąca. Umieszczona w ciasnym wnętrzu doskonale go optycznie powiększa, zwłaszcza jeśli wyposaży się ją w kilka luster. Pomieści wszystkie rzeczy nastolatka. Z pewnością zadowolą go również lustra.

Dla nastolatków, którzy wolą bardziej nowoczesny styl, białe meble młodzieżowe dostępne są w postaci prostych form. Sprawdzą się tutaj meble systemowe, które możemy dowolnie zestawiać i komponować z kolorem ścian, co pozwoli nastolatkom na samodzielną aranżację. Tak uniwersalna forma mebli pozwala na dowolność w fakturze i kolorze ścian, dodatków, takich jak zasłony, dywany czy łóżka. Doskonale sprawdzi się w pokoju z jedną ścianą potraktowaną farbą strukturalną, na przykład idealną do pokoju młodzieżowego farbą tablicową, co pozwoli na tworzenie własnych rysunków lub notatek.

Jeśli chodzi o białe meble wykonane z drewna, to należy wspomnieć o wciąż modnych meblach z europalet. Jakie białe meble młodzieżowe możemy wytworzyć sami niewielkim kosztem, mając do dyspozycji kilka palet i trochę wolnego czasu? Bielone europalety świetnie posłużą jako stolik, regał, a nawet podstawa pod siedzisko z poduszkami.

Białe meble młodzieżowe to dobry wybór, który pozwoli na wiele aranżacji, w których każdy nastolatek znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here