Jesienne porządki

Każdy czas jest dobry na porządki w domu, a najbardziej jesień, kiedy powinniśmy garderobę wiosenno-letnią schować na dno szafy i wyeksponować tę jesienno-zimową, wszak to zdecydowanie ułatwia życie. Może się okazać, że miejsca będzie brakować i konieczny będzie mały remont. Dziś podpowiemy jak go zrobić.

„Przewietrzenie” szafy czas zacząć

Jeśli Twoja szafa ugina się od rzeczy i ledwo się domyka to znak, że twoja organizacja nie jest zbyt dobra. Musisz postawić na „no waste” i kupować mniej. Bardzo popularne jest tworzenie tzw. garderoby kapsułowej, gdzie kilka elementów garderoby można zestawiać ze sobą w różnych konfiguracjach, tworząc nawet kilkanaście stylizacji i nie zapychając szafy wieloma rzeczami na jeden raz. Musisz zastanowić się jak często zdarza Ci się kupować rzeczy w których wychodzisz raz albo wcale. Zatem porządek musisz zrobić nie tylko w swojej szafie ale również w swojej głowie. Pewnie popełniasz jeszcze jeden bardzo duży błąd poza kompulsywnym kupowaniem bez zastanowienia, a mianowicie rzeczy, które są na ciebie za ciasne trzymasz w szafie z nadzieją, że jeszcze do nich wrócisz. O ile są to rzeczy o rozmiar mniejsze to być może ma to jeszcze sens, ale gdy jest to kilka rozmiarów, to raczej musisz pogodzić się z upływającym czasem, a rzeczy oddać dla potrzebujących. Kontynuując „przewietrzenie” szafy możesz skupić się na posortowaniu rzeczy na wiosnę i lato, a także tych typowo jesienno-zimowych. Warto zaopatrzyć się w worki próżniowe i umieścić w nich wszystkie letnie ubrania, które poczekają w nich do kolejnego sezonu. Dzięki temu będziesz mieć więcej miejsca na jesienne rzeczy i być może wreszcie zauważysz te zapomniane, które były schowane pod stertą innych. Taki zabieg ułatwi Ci codzienne zbieranie się do pracy.

A kiedy w szafie naprawdę brakuje miejsca…

sukienkiOczywiście może się zdarzyć, że w szafie rzeczywiście jest zbyt mało miejsca. Jeśli powyższe czynności masz za sobą, a ciągle nie jest zbyt przestronnie, to może warto pomyśleć o zakupie wiszącej komody czy dodatkowych półek, które można umieścić za drzwiami przesuwnymi. Obecnie możesz znaleźć wiele modułów, które nie zmniejszą ergonomii Twojej sypialni połączonej z garderobą. Oczywiście gdy Twoje meble są już wysłużone, może czas zmienić wystrój i zrobić remont, a następnie wybrać jedną z meblościanek wiszących, które są kwintesencją nowoczesnego minimalizmu.

Przed wstawieniem mebli koniecznie odśwież ściany

Jeśli wcześniej w Twoim domu królowały duże szafy i komody stojące, a teraz chcesz się zdecydować na meblościanki wiszące, to musisz najpierw odmalować ponownie ściany w remontowanych pokojach. W końcu na pewno ustawienie poszczególnych modułów w tych samych miejscach nie będzie możliwe i wyraźnie widoczne będą skurzone ściany czy wypłowiały kolor farby albo w ogóle niedomalowane miejsca, wszak często przestrzeń za szafami nie jest pokrywana farbą. To doskonała okazja, by wybrać inny kolor i zmienić oblicze pokoju. Warto zdecydować się na pastelowe odcienie, które w jesiennym czasie w połączeniu z lampami i lustrami wprowadzą do wnętrza więcej światła.

Przyjrzyj się podłogom, to okazja do cyklinowania albo wymiany płytek

salonRemont totalny może wiązać się również z wymianą pokrycia posadzki. Jeśli płytki są pęknięte czy zarysowane to może warto wymienić je na nowe. Jeśli masz jeszcze zapas z poprzedniego kompletu, to nie musisz wymieniać całej podłogi. Nie będzie to konieczne także w sytuacji, gdy masz wysłużony parkiet. Wymiana takiego materiału na nowy jest nieopłacalna ekonomicznie, a lepszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi cyklinowania. Jeśli cały pokój i tak jest opróżniony z mebli, to jest to jedyna i niepowtarzalna okazja by to zrobić. Warto wspomnieć, że jeśli Twoje meble nadają się jeszcze do użytku możesz je sprzedać po niższej czy symbolicznej cenie albo po prostu oddać dla potrzebujących. Dzięki temu nie przyczyniasz się do wzrostu ilości trudnych w recyklingu śmieci, do których należą stare, lakierowane meble.

Kiedy już skończysz główne prace remontowe, to możesz zadbać o uniwersalne dodatki, które sprawdzą się nie tylko jesienią. Na pewno doskonałym wyborem będą świeczniki i świece zapachowe, a także wazony, szkatułki czy puzderka, które możesz postawić na wiszącej komodzie wchodzącej w skład modułowej meblościanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here