nowoczesne szkolne szafki

Szatnia to element niezbędny w każdej szkole, zarówno przeznaczonej dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczniów. Jednak w wielu nowoczesnych placówkach odchodzi się od tradycyjnej jej wersji, pełnej wyznaczonych boksów i zwykłych wieszaków oraz ławek. Jeśli i ty zastanawiasz się nad zmianami, przeczytaj, dlaczego lepiej zainwestować w szkolne szafki.

Możliwość bezpiecznego schowania ubrań

W każdej szkole zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, w których dochodzi do konfliktów pomiędzy uczniami. Dzieci zazwyczaj reagują na to agresją słowną, jednak w niektórych przypadkach dochodzi także do innych przejawów przemocy. W placówce mogą pojawić się między innymi niewybredne i dla ofiar okrutne żarty, takie jak umieszczanie „nieprzyjemnych niespodzianek” w kieszeniach kurtek pozostawionych w szatniach albo umyślne ich brudzenie i niszczenie.

Uniknięcie wszystkich niemiłych zachowań jest trudne w tradycyjnej szatni, do której wszyscy mają swobodny dostęp. Jednak w przypadku szafek, ustawionych w wyznaczonej na to przestrzeni, sprawa prezentuje się inaczej – do swoich rzeczy ma bowiem dostęp tylko jedna osoba.

Wykorzystanie mocnych metalowych szafek szkolnych jest więc świetnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa dziecięcych ubrań czy innych przedmiotów, które chciałyby zostawić poza zasięgiem osób trzecich. Docenią je na pewno wszyscy ci, którzy padli ofiarą szkolnych żartów i nieprzyjemności, ale także dzieci przynoszące cenne przedmioty.

Lepsze wysychanie odzieży

Zakładanie na siebie przemoczonej deszczem kurtki nie należy do przyjemności. Niestety, w klasycznych szatniach rzadko mają one możliwość dobrego wyschnięcia, gdyż panujący tam ścisk i chłód podziemi, w których zazwyczaj znajdują się te pomieszczenia, nie sprzyjają odparowaniu wody.

Nowoczesne szafki szkolne od FX Meble są jednak wyposażone w specjalny system grzewczy oraz wentylację. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyspieszają wysychanie wilgotnych ubrań i sprawiają, że zawsze są one przyjemne i ciepłe.

W trosce o posturę dzieci

Szkoła zawsze wiąże się z koniecznością przynoszenia do niej wielu niezbędnych przedmiotów. Obciążenie nie wpływa jednak korzystnie na posturę dzieci, dlatego w dbałości o najmłodszych, warto zorganizować dla nich miejsce, w którym będą mogły zostawić przynajmniej część swojego wyposażenia. Jest to trzeci argument, przemawiający za wykorzystaniem szafek.

W każdej z nich dzieci będą mogły umieścić wszystkie rzeczy, których nie muszą zabierać do domu. Mogą to być buty na zmianę, ale także niektóre podręczniki, ćwiczenia czy dodatkowe przedmioty, takie jak flamastry i kredki. W efekcie ich plecaki będą lżejsze i mniejsze, a kręgosłupy znacznie mniej narażone na nieodpowiednie przeciążenia.

Rozwiązanie takie docenią również rodzice zapominalskich maluchów. Przedmioty pozostawione w szkolnej szafce zawsze będą pod ręką, więc nieprzygotowanie zdarzy się znacznie rzadziej, niż wówczas, gdy o każdym drobnym elemencie dziecko musiało pamiętać przed wyjściem z domu.

Podsumowanie

Nowoczesne, wytrzymałe szafki szkolne są wyposażeniem, które pozytywnie wpłynie na codzienne funkcjonowanie szkoły. Pomoże dzieciom w organizacji ich rzeczy i przygotowaniu, jednocześnie dbając o ich zdrowie i odpowiednią posturę. Co najważniejsze, jest to bezpieczne miejsce, dzięki któremu wszystkie przedmioty będą ukryte przed niepożądanymi osobami. Mniejsza szansa na akty wandalizmu na pewno poprawi komfort psychiczny maluchów i rodziców. Dzięki nim szkoła będzie po prostu lepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here