plony

Jesteś pasjonatem ogrodnikiem, lecz masz ograniczone możliwości? Chcesz spróbować swoich sił z egzotycznymi roślinami, kwiatami, krzewami owocowymi lub warzywami? Na balkonie nie zapewnisz im odpowiednich warunków? W takim razie koniecznie musisz sięgnąć po dużo ciekawsze rozwiązania, lecz wymagające od Ciebie nie tylko zastosowania konstrukcji do hodowli pod dachem, ale również zapewniających roślinom warunki do rozwoju. Niemal wszystkie komponenty można bez problemu kupić w takim sklepie jak https://www.top-growshop.pl/.

Zastanówmy się jednak wcześniej, czego naprawdę będziemy potrzebować. Dzięki temu po prostu nie przepłacisz za swoje zakupy i przede wszystkim nabędziesz tylko i wyłącznie niezbędne komponenty.

Namiot lub growbox

Inwestując w namiot lub growbox, musisz wiedzieć, po co Ci taka konstrukcja. Otóż w niej właśnie będziesz tworzyć swój własny mikroklimat przystosowany do oczekiwań konkretnej rośliny. Oczywiście jeżeli plany w stosunku do upraw są bardzo duże, to można przerobić pod uprawę całe pomieszczenie, lecz będzie to wymagać dużo większych nakładów finansowych i pracy.

Lampa i oświetlenie

Planując uprawę roślin pod dachem, nie możesz zapominać o tym, że będziesz potrzebować oświetlenia. W końcu rośliny nie będą dostawać odpowiedniej ilości promieni słonecznych. Niezbędne więc będą do tego lampy. Do wyboru na rynku mamy między innymi lampy HPS i świetlówki LED. Które z nich lepiej się sprawdzą? Lampy LED są dużo bardziej energooszczędne, lecz HPS oferuje więcej lumenów.

Czujniki, mierniki i wentylacja

Niezależnie od wybranej konstrukcji, musisz zagwarantować swoim roślinom odpowiednie warunki. Nie zrobisz tego, jeśli nie będziesz wiedzieć, jaka panuje wilgoć i temperatura. Oczywiście warto wyposażyć swój obiekt również w barometr i miernik kwasowości gleby. W ten sposób zbierzesz wszystkie informacje na temat tego, co dzieje się w growboxie lub pomieszczeniu.

Dlaczego w tym miejscu znalazła się również wentylacja? Ponieważ od cyrkulacji powietrza zależy dosłownie wszystko. Warto więc zadbać o możliwość regulacji mocy wentylatorów. Pamiętaj, by również rozmieścić odpowiednio otwory, jeśli sam projektujesz i tworzysz swój growbox.

Akcesoria niezbędne do upraw

Jeśli chcesz zautomatyzować uprawę, możesz pokusić się o regulator oświetlenia, który będzie co kilka godzin włączać i wyłączać światło z konkretnymi wytycznymi. Wtedy już pozostanie tylko regularne monitorowanie, podlewanie i nawożenie roślin. Jak widać, może być to proste i wyjątkowo przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here