Przedpokój z szafką. Pomysły i inspiracje

0
1807

Często się zdarza, że podczas urządzania wymarzonego domu nie poświęcamy większej uwagi przedpokojowi. Zdecydowanie bardziej skupiamy się na sypialni, kuchni i łazience, zaś korytarz zbywamy machnięciem ręką. Musimy jednak pamiętać, że przedpokój to pierwsze miejsce, jakie widzą nasi goście. Dodatkowo warto maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w mieszkaniu, zwłaszcza gdy nie dysponujemy dużym metrażem. Podstawowym elementem wyposażenia przedpokoju jest szafka. Na jaką się zdecydować?

Szafka na przedpokój – jak zagospodarować małą przestrzeń?

Częstym problemem napotykanym podczas urządzania przedpokoju jest niewielki metraż. Zmagają się z tym szczególnie mieszkańcy kawalerek, gdzie korytarz prowadzący do głównego pomieszczenia jest często tak krótki, że nie możemy sobie pozwolić na szerokie, masywne meble. Jak zatem z tego wybrnąć?

Świetnym pomysłem będzie wąska szafka do przedpokoju. Szczególnie szafka słupek do przedpokoju może nam się spodobać, ponieważ po ustawieniu jej w rogu nie będzie zbytnio rzucała się w oczy. Jednocześnie takie modele potrafią być naprawdę pojemne, więc możemy mieć pewność, że zmieścimy tam wszystko, co chcemy trzymać pod ręką w drodze do wyjścia. Szafka narożna do przedpokoju nie ograniczy zbytnio przestrzeni i umożliwi swobodne przemieszczanie się.

Szafka przedpokój – wygląd i funkcjonalność

Jeśli lubimy, żeby nasze meble jak najlepiej się sprawdzały w codziennym użytku, to powinniśmy się też przyjrzeć modelom, które pełnią różne funkcje. Tym sposobem uwagę na pewno przyciągnie szafka do przedpokoju z siedziskiem. Podczas gdy wewnątrz będzie sporo miejsca na przechowywanie butów, na górnej powierzchni znajdziemy miękkie siedzisko, gdzie będziemy mogli przysiąść podczas zakładania obuwia.

Nie da się ukryć, że przed wyjściem z domu wolimy się upewnić, czy strój do pracy, szkoły bądź na spotkanie ze znajomymi jest odpowiedni. Szafka z lustrem do przedpokoju pozwoli nam na ostatnie rzucenie okiem na naszą stylizację. Przy okazji nie będziemy musieli montować osobnego lustra.

Szafka w przedpokoju – różne kombinacje

Nikt nie powiedział, że jedynie podczas urządzania salonu czy sypialni możemy zaszaleć. Nie bójmy się też dokonywać zmian w przedpokoju; połączenie ciekawych pomysłów sprawi, że znajomi będą zachwyceni już od progu.

Szafki wiszące do przedpokoju spowodują, że całe wnętrze stanie się bardzo nowoczesne. Możemy tutaj postawić zarówno na te klasyczne, brązowe, jak i w bardziej szalonych kolorach. Pamiętajmy też, że szafki do przedpokoju z siedziskiem możemy zrobić sami. Sprawdzi się tu standardowa szafka na przedpokój, wystarczająco stabilna i wytrzymała, byśmy mogli położyć na niej miękkie poduchy i tym samym uzyskać dodatkowe miejsce.

Szafka do przedpokoju z lustrem sprawi, że przestrzeń optycznie będzie wydawać się większa. By to podkreślić, dobierzmy jasne, pastelowe dodatki – ładne grafiki na ścianach czy zgrabny wieszak na ubrania.

Szafka w przedpokoju może być drewniana lub metalowa, wszystko zależy od tego, czym wykończyliśmy ścianę i podłogę. Zanim wybierzemy konkretny model, wystarczy się zastanowić, jakie rzeczy chcemy w nim przechowywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here