Marzysz o kawalerce urządzonej w stylu industrialnym

Nawet najmniejsza kawalerka może być urządzona zgodnie z naszymi potrzebami i w ulubionym stylu. W ostatnich latach jednym z najbardziej popularnych sposobów urządzania mieszkań jest styl industrialny, który nawiązuje do surowych wnętrz magazynów oraz fabryk, czyli podmiotów przemysłowych. Materiałami wykorzystywanymi do aranżacji są zatem przede wszystkim: beton, drewno, stal oraz szkło. Industrialne meble idealnie nadają się do wyznaczania stref w małym mieszkaniu.

Strefa do przyjmowania gości

Mimo że kawalerki to stosunkowo niewielkie mieszkania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjmować w nich rodzinę lub znajomych. Wystarczy skorzystać z mebli, które mogą pełnić kilka funkcji. Warto zakupić kanapę lub narożnik z funkcją spania. Stolik kawowy może z powodzeniem służyć jako szafka nocna. W industrialnym mieszkaniu świetnie sprawdzają się drewniane meble ze stalowymi wykończeniami. Przy czym zarówno ich część drewniana, jak i stalowa może przybrać różne odcienie.

Sklep, którego oferta dostępna jest pod adresem internetowym: https://hugle.pl/, proponuje okrągłe stoliki z dębowym blatem i czarnymi metalowymi nogami, jak również szafeczki z białymi metalowymi detalami. Aby zapewnić swoim gościom dodatkowe miejsca do siedzenia, warto zakupić loftowe minimalistyczne pufy, które można również używać jako podnóżek. Świetnym elementem strefy gościnnej może być także metalowe siedzisko z obiciem z miłej w dotyku tkaniny.

Jeśli powierzchnia mieszkania nam na to pozwala, to warto postawić chociażby najmniejszy stół jadalniany, który pozwoli na komfortowe spożywanie posiłków. Do wyboru są zarówno stoły rozkładane, jak i nierozkładane. Uzupełnieniem aranżacji może być także stylowy industrialny regał, który nadaje się do ustawienia przy ścianie, jak również może pełnić rolę ścianki oddzielającej poszczególne strefy mieszkania.

Strefa do spania

Organizm każdego człowieka wymaga odpoczynku, w tym przede wszystkim snu. Dlatego trudno obejść się bez miejsca do spania. W kawalerkach urządzonych w stylu industrialnym sprawdzają się przede wszystkim meble wypoczynkowe wykonane z trwałych materiałów w surowych kolorach. Obicie może być wykonane z prawdziwej skóry, jak również z tkaniny obiciowej.

Kanapy i narożniki industrialne mają raczej prostą konstrukcję bez żadnych akcentów dekoracyjnych. Ich oparcia mogą być wbudowane w kanapę, jak również opierać się na poduszkach. Najczęściej spotkać można meble wypoczynkowe z drewnianymi lub metalowymi nóżkami.

Strefa do pracy

Co ciekawe, do urządzenia strefy do pracy można wykorzystać już wcześniej wymienione meble, czyli stół oraz regał. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym kąciku, chociażby do wykonywania pracy zdalnej, warto zainwestować w dobrej jakości biurko w stylu industrialnym. Hugle.pl posiada w swoim asortymencie liczne modele takiego mebla. Nowoczesne i funkcjonalne formy przyciągają wzrok i gwarantują wygodne użytkowanie.

Szczególnie godne uwagi są biurka z dodatkowym regałem. Posiadają one standardowy blat, jak również półki, na których można ustawić książki, drukarkę lub dekoracje. W opcji są także klasyczne biurka, które gwarantują dużą powierzchnię pracy i posiadają po bokach szafeczki. W dobrym guście będzie także zakup biurka ze schowkiem wbudowanym pod blatem, w którym można przechowywać laptop, dokumenty lub akcesoria piśmiennicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here