warsztat w garażu

Przydomowy garaż to miejsce, w którym z powodzeniem można realizować pasję majsterkowicza. Bez względu na to, czy wolisz pracę z drewnem czy metalem, istnieją narzędzia, bez których w warsztacie nie można się obejść.

Narzędzia, które warto posiadać

Piła tarczowa

Piła tarczowa to elektronarzędzie, umożliwiające przecinanie różnych materiałów, w zależności od tego, jaki rodzaj tarczy zostanie założony na mocowanie piły tarczowej. Ręczne piły tarczowe często dostarczane są w zestawie z prowadnicami, umożliwiającymi prowadzenie równych cięć liniowych.

Młotek

Stare porzekadło głosi, iż „bez młota, to nie robota”. To w stuprocentowa prawda, ponieważ zawsze, gdy wykonujemy działania warsztatowe, przydaje się dodatkowa siła uderzeniowa. Nawet, gdy nie jesteś miłośnikiem łączenia materiałów z użyciem gwoździ, to młotek pozwoli dopasować elementy, które wymagają kilku newtonów siły więcej do pełni zgodności technicznej.

Spawarka

Nawet jeżeli pracujesz głównie z drewnem, od czasu do czasu przyda ci się dobra spawarka. Zbudowanie ramy stalowej pod blat czy dorobienie niższym kosztem specjalistycznego uchwytu do piły – dobra spawarka pozwoli ci realizować projekty, o których bez jej posiadania możesz jedynie pomarzyć. Dzięki spawarce, czy to TIG czy MIG, będziesz w stanie łączyć pręty, kształtowniki i inne elementy metalowe w formy, których jedynym ograniczeniem są wyobraźnia i fizyka.

Wiertarko-wkrętarka

Akumulatorowa czy zasilana przewodowo, wiertarko-wkrętarka to jedno z podstawowych narzędzi garażowych. Umożliwia wkręcanie i wykręcanie śrub, wykonywanie otworów i nawet zwijanie przewodów lub sznurów. Do wiertarko-wkrętarki warto mieć również zestaw bitów umożliwiających pracę z różnymi rodzajami śrub.

Zestaw otwornic

Jeżeli mamy już czym wykonywać otwory, to warto zdecydowanie uwzględnić posiadanie na wyposażeniu zestaw otwornic do wykonywania, jak to nazwa wskazuje, otworów. Osobiście polecamy wyposażenie się początkowo w otwornice przeznaczone do metalu, ponieważ poradzą sobie nie tylko z blachami, ale również drewnem i materiałami drewno-pochodnymi.

Akcesoria, które ułatwiają życie

Przenośna lampa LED

Pracując z ostrymi narzędziami i elektronarzędziami powinniśmy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo pracy w małym ciasnym garażu, z głównym oświetleniem ponad naszymi głowami często sprowadza się do wykorzystania dodatkowego źródła światła, którego nie będziemy zasłaniać naszym ciałem lub dłońmi. Dobre oświetlenie w miejscu pracy nie tylko zwiększy prawdopodobieństwo wyjścia z warsztatu ze wszystkimi kończynami, ale pozwoli również niejednokrotnie poprawić jakość samej pracy.

Warsztatowi pomocnicy

Stół roboczy

Zrobiony samodzielnie, czy zamówiony, porządny stół roboczy to bardzo ważne wyposażenie przydomowego garażu. Wyobrażasz sobie cięcie łat na kolanie? Zdecydowanie polecamy wykorzystanie do takich zadań solidnego stołu roboczego. Stół można odbudować, kolana mamy dwa, nie oddasz ich do regeneracji.

Nagrzewnica do garażu

Na zewnątrz minus trzydzieści stopni a Ciebie od otoczenia oddziela cienka warstwa płyty OSB? Jeżeli jesteś morsem, to może i wytrzymasz tak pół godziny, ale zrealizowanie dłuższego projektu zdecydowanie powinno uwzględnić posiadanie odpowiedniego ogrzewania – nagrzewnica do garażu sprawdzi się idealnie. Drżące z zimna dłonie nie sprzyjają ani jakości, ani wygodzie ani przede wszystkim bezpieczeństwu w miejscu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here