Muszki owocówki – jak się ich pozbyć?

0
730

Muszki owocówki to prawdziwa zmora każdej kuchni. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie psują się owoce i chociaż ich cykl życia to tylko 10 dni, rozmnażają się niezwykle szybko, przez co trudno się ich pozbyć. Nie są groźne, ale ich cała plaga daje ogromny dyskomfort spędzania czasu w kuchni i przygotowywania posiłków. Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby, żeby się ich pozbyć.

Domowe sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki nie lubią zapachu bazylii, mentolu, lawendy czy drzewa cedrowego. Możesz odstraszyć je, wykorzystując te zapachy w kuchni. Najlepiej wykorzystaj naturalne olejki eteryczne albo rośliny w postaci naturalnej, nierzadko wystarczy doniczka ze świeżą bazylią, aby odstraszyć muszki owocówki.

Z powodzeniem udaje się zastosować też bezpieczną i skuteczną pułapkę. Do słoika wlej roztwór octu owocowego, na przykład jabłkowego z domieszką płynu do naczyń. Po chwili muszki owocówki zostaną do niego zwabione, ale już się nie wydostaną. Tak samo dobrym wabikiem będzie wino czerwone lub piwo.

W ramach domowej profilaktyki warto zastosować kilka rozwiązań, dzięki którym muszki owocówki w kuchni nie będą się pojawiać. Przede wszystkim zabezpieczaj owoce, trzymaj je na zakrywanej paterze. Jeśli w Twojej kuchni jest okno, zamontuj w nim specjalną moskitierę. Co więcej, szczelnie zamykaj kosz na śmieci, nie zostawiaj brudnych naczyń w zlewie i regularnie sprawdzaj stan świeżych owoców, które trzymasz na kuchennym blacie. Muszki owocówki można przynieść do domu wraz z zakupami spożywczymi, dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj wszystkie produkty w sklepie.

Problem z plagą muszek owocówek jest nagminny i w kuchni pojawia się przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim. Najważniejsza jest szybka reakcja, zanim owady zdążą się rozmnożyć. Regularnie sprzątaj kuchnię, a jeśli muszki się pojawią, nie wpadaj w panikę. Prawdopodobnie nie ma mieszkania, w którym te nie pojawiłyby się przynajmniej raz. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, by je zwalczać i zapobiegać ich występowaniu.

Profesjonalne środki na muszki owocówki

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne. Jeśli reakcja użytkowników kuchni nie była natychmiastowa, te zdążyły złożyć ogrom jaj, z których powstają kolejne owady, a walka z nimi jest “syzyfową pracą”.

W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się profesjonalne środki na muszki owocówki, jak https://vaco-retail.pl/preparaty-na-muszki-owocowki/. Z reguły można je bezpiecznie stosować w kuchni, nie działają szkodliwie na jedzenie, za to pozwalają skutecznie pozbyć się muszek szybko. Do wyboru masz pułapki na muszki owocówki w postaci plastrów albo specjalne płytki owadobójcze. Wszystkie zawierają płyn odstraszający na bazie naturalnych składników. Zniechęcają muszki do przebywania w danym pomieszczeniu, natomiast dla ludzi i zwierząt są zupełnie nieszkodliwe, wydzielają łagodny zapach, który działa nawet do dwóch miesięcy. To najlepsza forma walki z muszkami, jeśli chce się ich pozbyć szybko i raz na zawsze. Najlepiej reagować od razu po zauważeniu insektów w domu, zanim jeszcze te zdążą złożyć niezliczoną ilość jaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here