Meble do pokoju

Pomysły na biznes przychodzą nam z reguły do głowy bardzo spontanicznie, a my czasem staramy się z tej burzy mózgów korzystać. Jesteśmy bowiem zmuszeni utrzymać naszą rodzinę i postarać się wymyślić coś, co na pewno dostarczy nam sporo dodatkowych pieniędzy. Wraz z moimi domownikami wpadliśmy kiedyś na genialny pomysł, który polegał na tym, żeby przywracać do życia starsze i lekko zapuszczone meble. Dzięki temu mieliśmy na nich zarobić sporo pieniędzy i dostarczyć naszym klientom dużo radości. Nie okłamujmy się bowiem, ale jest to bardzo mozolna i ciężka praca. Na dodatek w niezbyt korzystnych dla zdrowia warunkach.

Z mebli podczas ich czyszczenia kurzy się bowiem dosyć mocno i czasem nawet maski przeciwpyłowe nic nie są w stanie zdziałać. Jednakże kiedy człowiek poczuje do czegoś wenę i chce to robić, to ciężko mu ten plan wybić z głowy. Wraz z bratem zaczęliśmy więc interesować się tym, skąd najlepiej brać starsze meble, których i tak nikt nie używa. Mieliśmy w planie odkupić je za grosze, a potem długo restaurować w garażu, by na koniec sprzedać je w stanie nie do poznania. Przeszliśmy do działania bardzo szybko i już po tygodniu odkupiliśmy od starszego państwa aż 25 mebli tego typu. Wystawili oni ogłoszenie w internecie, a my nie czekając długo zjawiliśmy się tam, by je odebrać.

Będą w zupełności dokładnym, to ogłoszenie wystawił wnuczek tych państwa, ale za ich zgodą, gdyż oni nie potrafili się w tak dobrym stopniu posługiwać internetem i być z nim za pan brat. Za meble daliśmy kilka tysięcy złotych, a naszym celem było zarobić na tym interesie bardzo dużo. Zarejestrowaliśmy naszą działalność, by wszystko odbywało się legalnie i byśmy mogli sobie przy tym dłubać z czystym sumieniem. Garaż był bardzo dużej powierzchni i brat przeklinał go zawsze, że na co mu był podczas budowy domu tak wielki. W końcu jednak uśmiechnął się i powiedział, że na coś nam się przyda. To z niego zrobiliśmy bowiem nasze główne miejsce pracy.

Meble natomiast czekały w innym pomieszczeniu, które było zlokalizowane z drugiej strony domu. Gdy potrzebowaliśmy jednego z nich, to podjeżdżaliśmy po prostu przyczepką i ładowaliśmy go na pakę. Jeśli był to lżejszy mebel, to po prostu braliśmy go na ręce i nieśliśmy we dwoje. Tanie meble pokojowe, to naklejka, która widniała na naszym samochodzie firmowym. Przyjechał do nas pan, który zajmował się profesjonalnym oklejaniem ich i za niedużą opłatą zleciliśmy mu ten biznes. Już po kilku godzinach nasze auto prezentowało się pięknie, a my mogliśmy szlifować kolejny mebel i robić z nieco prawdziwe cacko.

Ludzie szaleją bowiem za meblem, który ma 70 lat, a wygląda jak taki, który wyszedł dopiero z fabryki. Jest to świetna sprawa posiadać coś z tamtych lat, a jeśli ktoś jest bogaty i go na to stać, to kupuje po prostu takie rzeczy bez żalu. My właśnie po to założyliśmy firmę o takim profilu, by dawać tym wszystkim ludziom trochę radości i aby cieszyli się w pełni i spełniali swoje marzenia. Pierwsze dwa meble zajęły nam aż dwa dni, ale były do duże komody, które zamówili państwo z naszej miejscowości. Jak wiadomo pierwszy klient to lekki stres i chcieliśmy się przyłożyć do naszego zamówienia na tyle, na ile było to możliwe.

Po dojechaniu na miejsce zobaczyliśmy małżeństwo uśmiechniętych ludzi, którzy przywitali nas herbatą i ciastkami. Ugościli nas na chwilę, a potem wzięliśmy się do wnoszenia mebli do środka. Był z nami jeszcze jeden pracownik, gdyż komody były bardzo ciężkie i była nam potrzebna dodatkowa pomoc. Na szczęście udało się wszystko załatwić jak należy i mogliśmy odebrać naszą należność. Państwo byli niesamowicie zadowoleni z naszej pracy i postanowili nam dołożyć 200 złotych za dowód i świetnie wykonaną robotę. To dało nam jeszcze większego kopa do tego, żeby działać i wziąć się za pracę na 200%. Tak właśnie się stało i jeszcze tego samego dnia po powrocie zajęliśmy się innymi meblami, które czekały już w kolejce do czyszczenia i impregnowania ich specjalną farbą. Dawała ona połysk i odmładzała mebel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here