Same komplety meblarskie, choćby nawet były najpiękniejsze na świecie, nie są w stanie utworzyć całej atrakcyjnej aranżacji. Wymagają oczywiście jakiegoś uzupełnienia. Każdy dopełnia je zatem zróżnicowanymi dodatkami, dbając również o to, aby ich tłem stały się ściany o odpowiedniej, świetnie pasującej do niej barwie. Zazwyczaj jednak tym pierwszym elementem, na który decyduje się człowiek aranżujący swój dom czy mieszkanie, są właśnie zestawy meblowe. To one decydują w dużej mierze o dalszych krokach aranżacyjnych. Podpowiadają, jak zaprojektować kolejne elementy pomieszczenia, by stworzyć z niego miejsce przytulne i wyjątkowe, w którym będzie się chciało zawsze przebywać. Meble calvados nie schodzą ze szczytu popularności i jako że wciąż są bardzo często kupowane przez klientów, zwłaszcza tych mieszkających w naszym kraju, projektanci wnętrz chętnie do nich sami wracają i tworzą z nimi coraz to ciekawsze aranżacje. Jakimi zasadami przy nich się kierują? Jakie dodatki najczęściej pojawiają się w ich projektach? No i najważniejsza sprawa – meble calvados – jaki kolor ścian rzeczywiście może do nich perfekcyjnie pasować i wykreować wspólnie z nimi jednolitą i zachwycającą całość?
Zestawy typu calvados mają bardzo charakterystyczny wygląd. Albo się je kocha, albo nienawidzi, ale w Polsce grupa ich fanów jest mimo wszystko znacznie liczniejsza – w przeciwnym wypadku żaden sklep nie sięgałby już po tego rodzaju meble, a jednak dalej one występują w salonach i można je znaleźć dosłownie wszędzie, nie przeznaczając na takie poszukiwania zbyt dużo czasu. Poszukiwania warto rozpocząć od internetowego sklepu meblowego StrongTree oferującego meble z segmentu premium.
Charakterystyczny wygląd mebli calvados wynika przede wszystkim z ich specyficznego i zwracającego na siebie uwagę kolorytu. Nie jest on wcale taki oczywisty, jak to może się wydawać na pierwszy rzut oka. Teoretycznie odcień przypomina klasyczny brąz, ale jednakże przyglądając mu się nieco dłużej, można dostrzec na jego powierzchni pomarańczowe prześwity. Zabarwienie mebli calvados jest też bardzo ciepłe i teoretycznie to dobrze, bo coś takiego może uprzyjemnić wizerunek aranżacji. Dopiero gdy przychodzi do jej tworzenia, człowiek przekonuje się, że po połączeniu tak ciepłego odcieniu z klasycznym brązem, uzyskuje się mieszankę dosłownie rażącą w oczy, która nie jest ani elegancka, ani tym bardziej nowoczesna. Meble calvados – jaki kolor ścian podkreśli zatem ich piękno, ale jednocześnie nie zaburzy wyglądu aranżacji? Jakie następnie dobrać do tego wszystkie dodatki, by cały projekt uzyskał niesamowitą prezencję?
Skoro meble calvados mają tak przyjemny wizerunek, wynikający głównie z ich ciepłego i wpadającego w pomarańcz kolorytu, najczęściej stosowane są w tych miejscach, od których ludzie oczekują wyjątkowej przytulności. Wykorzystują je zatem w salonach i pokojach dziennych. Równie często umieszczają je w kuchniach bądź występujących tuż obok nich jadalniach, aby z jeszcze większą przyjemnością spędzać czas w tych pomieszczeniach, otaczając się elementami o miłym i uniwersalnym wyglądzie. Meble calvados częściowo są w stanie utworzyć tego typu aranżacje, ale każdorazowo będą mimo wszystko wymagać zastosowania uzupełniających je dodatków. Idąc jednak tym tropem, można wykorzystać ich swobodny wizerunek i rzeczywiście utworzyć z pomieszczenia miejsce nadzwyczaj przytulne. Wyjątkowego klimatu i niesamowitego nastroju nadadzą mu przeróżne dodatki, a czasem nawet odpowiedni kolor samych ścian. Najlepiej popatrzeć sobie w sieci, jak wyglądają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem mebli calvados, by nie musieć samemu się nad nimi zastanawiać.
Meble calvados – jaki kolor ścian dopasuje się do nich perfekcyjnie? Niektórzy od razu stwierdzą, że ten jasny, jednakże ciemne tło (nawet to brązowe czy chociażby czarne) może stać się zaskakującym elementem w całym pokoju. Niekoniecznie dobrze sprawdzi się w sypialni czy ciasnej kuchni, ale już w salonie taka pojedyncza mocna ściana stanie się jego oryginalną dekoracją. Dzięki niej nie trzeba będzie stosować setek innych niepotrzebnych nikomu dodatków.