Znane i lubiane meble skandynawskie

Każdego kto decyduje się na zakup mieszkania lub domu, prędzej lub później czeka urządzanie go. Dla niektórych jest to prawdziwy koszmar, dla innych wprost przeciwnie. Zdecydowanie jednak sen z powiek spędza zorganizowanie dwóch kluczowych pomieszczeń – kuchni oraz łazienki. Wszyscy wiemy, że dla wielu rodzin kuchnia jest sercem domu. Dlatego też meble kuchenne muszą być idealnie dobrane i mają spełniać kilka ważnych warunków. Jakie to warunki?

Przede wszystkim doskonałe meble kuchenne są funkcjonalne. Jeżeli kiedykolwiek przygotowywałeś posiłek, dobrze wiesz, że źle zorganizowana kuchnia może być prawdziwym utrapieniem. Miejsce na naczynia, garnki, przyprawy, kubki, zapasy – to wszystko muszą uwzględniać dobrze dopasowane meble kuchenne. W przeciwnym razie łatwo mogą stać się źródłem frustracji i niezadowolenia.

Kolejną, powiązaną z funkcjonalnością sprawą, jest łatwość w utrzymaniu czystości. Oczywiście, niektóre propozycje projektantów są przepiękne i naprawdę potrafią cieszyć oko, ale wybierając meble kuchenne dobrze byłoby zwrócić również uwagę na fakt, że nie będą one pełniły jedynie funkcji ozdobnej, a przygotowywanie jedzenia to często dość ”brudna robota”.

Argumentem, dla których wiele osób decyduje się na dany model mebli kuchennych, bardzo często jest “bo te są uniwersalne”. I nic dziwnego. Trzeba przyznać, że remont kuchni to nie lada wyzwanie, dlatego warto postawić na klasyczne kolory i rozwiązania. Oczywiście, nie odradzamy spełniania swoich marzeń. Jeżeli zawsze chciałaś/eś, żeby szafki w Twojej kuchni miały piękny, turkusowy kolor, jesteśmy jak najbardziej na tak! Jeżeli jednak nie masz żadnych konkretnych preferencji w tej kwestii, klasyka zawsze się obroni.

Wykonanie. Można by rzec, że jest to słowo klucz. Dobrej jakości blaty, na których bez obaw możesz postawić gorący garnek czy użyć ich zamiast stolnicy, to coś, czego nie sposób nie docenić. Cicho domykające się szafki, wygodne cargo… Starannie wykonane meble kuchenne nie tylko cieszą oko, ale przede wszystkim sprawiają, że korzystanie z nich jest przyjemne przez długi czas.

Kolejną kwestią poruszaną przez wielu jest to czy lepszym rozwiązaniem są gotowe propozycje, czy może meble kuchenne przygotowywane pod daną kuchnię. Ale wbrew pozorom tutaj wcale nie ma jednej, dobrej odpowiedzi, ponieważ każda sytuacja jest inna. Właściciele idealnie ustawnych kuchni mogą pozwolić sobie na zakup gotowego rozwiązania, które będzie pasowało również do ich mieszkania. Jeżeli jednak nasza kuchnia jest nieco nietypowa, zdecydowanie lepszym pomysłem jest zamówienie mebli kuchennych ”pod wymiar”.

Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to tak naprawdę pozostaje kwestia estetyki. Jedni bardziej cenią sobie matowe meble, inni nie wyobrażają sobie swojej kuchni bez “połysku”. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak również zalety, dlatego decyzja pozostaje po stronie właściciela. Dobrze jest jednak zobaczyć “na żywo”, jak prezentują się meble kuchenne, które planujemy zakupić do swojej kuchni. Dzięki temu nasze wyobrażenie będzie miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Funkcjonalne, wygodne i dobrze wykonane – to tak naprawdę główne kryteria, którymi warto się kierować, kiedy wybieramy meble kuchenne. Trzeba też pamiętać, że nie zawsze musimy korzystać z usług firm wykonujących meble ”pod wymiar”, choć niejednokrotnie jest to zdecydowanie rozsądniejsze rozwiązanie, które niekoniecznie wiąże się z wyższym kosztem zakupów takich mebli.

Podsumowując, zakup mebli kuchennych potrafi być niemałym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli kuchnia ma nietypowy wymiar bądź niestandardowe rozwiązania. Jest to jednak na tyle istotna kwestia, że warto jej poświęcić dłuższą chwilę i dobrze przemyśleć. Co ważne, nie zawsze drogie meble kuchenne proponowane przez architektów wnętrz, są dobrym pomysłem. Często takie kuchnie są dość niepraktyczne i sprawdzają się tylko w przypadku osób, które nie gotują bądź gotują bardzo sporadycznie. Urządzając kuchnię koniecznie trzeba wziąć pod uwagę częstotliwość przyrządzania w niej posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here