Meble skórzane czy tapicerowane?

W trakcie wymiany mebli wypoczynkowych w salonie, właściciele mieszkania na pewno stoją przed dylematem: meble skórzane czy inne? Na rynku znajduje się ogromny wybór mebli, dlatego może to być bardzo trudne zadanie. Wiele zależy od środków finansowych osób urządzających mieszkanie oraz od ich gustu, ale warto zastanowić się, jakie są wady i zalety wyboru właśnie mebli skórzanych.
Warto podkreślić, że skóra jest materiałem bardzo wytrzymałym. Jeżeli właściciele odpowiednio pielęgnują skórę, to z całą pewnością będzie piękne się prezentować w danym pomieszczeniu. Co więcej, każdy mebel jest wówczas inny, co podkreśla tylko unikalność mebli skórzanych.
Meble skórzane mają także swoją cenę, co może zniechęcać osoby urządzające mieszkanie, jednak są to produkty naprawdę wysokiej jakości, które będą cieszyć oczy właścicieli przez bardzo długi czas. Ważna jest jednak pielęgnacja i konserwacja takich mebli. Meble skórzane mają bowiem tendencje do rozciągania i kurczenia się.
Dla niektórych skóra jest zimna, śliska i mało wygodna. Jednak w rzeczywistości meble skórzane są dużo przyjemniejsze i bardzo plastyczne. Przede wszystkim alergicy nie powinny obawiać się wyboru takich mebli. Skóra nie pochłania bowiem kurzu jest naprawdę łatwa w utrzymaniu. W przypadku rozlania napojów lub pozostawienia resztek jedzenia na meblach, wystarczy tylko wilgotna szmatka i problem zostaje rozwiązany. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, przy wyborze mebli tapicerowanych. Rozlane napoje bardzo często wnikają w głąb mebli i tylko czyszczenie chemiczne może go uratować.
Meble skórzane są także bardziej eleganckie i ładniej się prezentują. Oznacza to, że nie będą pasować do wszystkich pomieszczeń, dlatego ich wybór powinien zostać naprawdę dobrze przemyślany. Co więcej, skóra jest zawsze modna i taka sytuacja nie powinna się zmienić na przestrzeni lat. Zmieniają się mody na kolory i odcienie, ale skóra zawsze pozostanie trwała i będzie dobrze się prezentować.
Także odpowiedni odcień ścian doskonale podkreśli wybór mebli skórzanych. Meble te powinny być bowiem bardzo dobrze eksponowane w pomieszczeniu. Powinny grać wówczas główną rolę i być najważniejszym punktem w salonie. Jest to wówczas miejsce relaksu, odpoczynku i zbierania sił na kolejne dni pracy.
Oczywiście meble skórzane mają także swoje wady. Przede wszystkim, cena mebli może nie zachęcać do ich wyboru. Ceny bowiem są bardzo wysokie, jednak z drugiej strony dobrze uzasadnione. Dla niektórych osób, minusem może być także konieczność konserwowania mebli skórzanych. Płyny do pielęgnacji i konserwacji nie są drogie, jednak oczyszczenie całej powierzchni może być rzeczywiście bardzo czasochłonne. Nie wszyscy mają czas na zajmowanie się domem, a co dopiero na czyszczenie i pielęgnowanie poszczególnych mebli zajmujących się w danym pomieszczeniu. Warto również podkreślić, że skóra nie będzie dobrym wyborem w przypadku posiadania zwierząt domowych. Pazury np. kotów bardzo często mogą rozerwać powierzchnie mebli skórzanych i w ten sposób wpłynąć na wygląd całego pomieszczenia.
Przede wszystkim wybór powinien być uzależniony od stylu urządzania danego pomieszczenia. Należy wziąć pod uwagę kolor podłóg, ścian, mebli, zastanowić się nad funkcją mebli wypoczynkowych. Czy mają one pełnić funkcję spania, czy relaks czy mają się po prostu ładnie prezentować. W zależności od tego, co jest najważniejsze dla właścicieli mieszkania, powinien zostać dokonany wybór mebli wypoczynkowych.
Podsumowując, zaaranżowanie przestrzeni w salonie to nie lada wyzwanie. Jednak widząc efekt końcowy, osoby urządzające mieszkanie bardzo często czują dumę (oby nie rozczarowanie). Remont to bardzo intensywny i trudny czas, jednak warto poświęcić więcej uwagi na wybór odpowiednich mebli a później odpoczywać w salonie zaprojektowanym przez siebie. Z całą pewnością wybór mebli skórzanych będzie wiązać się z ich wieloletnim użytkowaniem, ponieważ są one bardziej trwałe niż meble tapicerowane. Właściciele powinni zadać sobie pytanie, na czym im zależy i tylko na tej podstawie dokonać właściwego dla siebie wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here