Meble technorattanowe

Technorattan jest sztucznym tworzywem zainspirowanym naturalnymi włóknami rattanowymi. Coraz powszechniej tworzy się z niego estetyczne meble do ogrodów oraz domowych kompozycji. Meble z technorattanu stają się popularnym i równocześnie mocnym elementem umeblowania domu. Gwarantują duży komfort relaksu, nie potrzebują pielęgnacji, i ponadto są w pełni zaimpregnowane na wystąpienie niesprzyjających warunków pogodowych.

Czym jest technorattan?
Technorattan najkrócej można określić jako sztuczny rattan czy syntetyczny rattan. W opisach wytwórców spotkamy się także z wymiennie wykorzystywaną nazwą polirattan, polyrattan czy najkrócej – petan. Materiał tenże powstaje jako sztuczna żywica z utrwalonych przed promieniami UV włókien polietylenowych, polipropylenowych czy poliuretanowych. Dzięki swym właściwościom, technorattan stosowany jest do produkcji mebli ogrodowych, doniczek oraz rozmaitego typu ozdób.

Na co należałoby zwrócić uwagę kupując meble technorattanowe?
Po pierwsze istotne, aby nasze meble zrobione były z plecionki poliuretanowej. Czemu jest to tak ważne? Tańsze typy zwykle zrobione są z plecionki PVC. Wyróżnia się ona mniejszą aniżeli plecionka poliuretanowa odpornością na warunki powietrzne, odbarwia się pod naciskiem promieni UV, kurczy się pod wpływem niskich temperatur oraz rozciąga pod wpływem wysokich.

Po drugie materiał, z jakiego zrobiony jest stelaż, to bardzo istotny element, gdy idzie o meble ogrodowe. Żeby były one wytrzymałe na rdzę oraz wytrzymały obciążenia, należałoby zakupić modele technorattanowe na stelażu aluminiowym. Jego tańsze zamienniki – więc ramy zrobione z metalu lub montowanych aluminiowych części – są albo podatne na oddziaływanie wody (metalowe) lub wyróżniają się zdecydowanie niższą trwałością.

Następnym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie mebli technorattanowych, są poduszki. Należałoby aby zrobione one były z pianki tapicerskiej właściwej gęstości, żeby nie przekształcały się w trakcie używania. Powinny być zrobione z tkaniny poliestrowej o masie blisko 300 g. Kolejna impregnacja politetrafluoroetylenem będzie zabezpieczać poduszki przed wilgotnością.

Ile kosztują meble z technorattanu?
Kiedyś meble z technorattanu były niezwykle drogim elementem umeblowania aranżacji ogrodowych. Teraz możemy już kupić stoliki oraz krzesełka w niezwykle korzystnych rozdziałach cenowych. Najtańsze metalowe krzesła z technorattanowym siedzeniem to koszt rzędu 100-150 zł. Dobre gatunkowo krzesło ze wspartą konstrukcją nośną kosztuje 250-400 zł. Trochę droższe meble mają już ocynkowane, aluminiowe wzmocnienia. Jest to dosyć istotne, gdyż budowa nośna znajduje się pod plecionką technorattanu. Nie mamy więc możliwości jej zabezpieczenia, ani wyeliminowania potencjalnych ataków korozji.

Niezwykle interesującą ofertą dla klientów są komplety mebli z technorattanu. Zakup końcowego zestawu jest lepszy aniżeli zakup pojedynczych konstrukcji. Co więcej, otrzymujemy gwarancję, że meble są do siebie dobrze dostosowane pod względem wizualnym. Koszt zakupu podstawowego zestawu składającego się z czterech krzesełek oraz stołu kawowego sięga od 1.400 zł w górę. Dobre gatunkowo komplety kosztują zazwyczaj 3.000-6.000 zł. Praktycznym pomysłem jest zakup zestawu zaopatrzonego w parasol.

Gdzie zakupić meble z technorattanu?
Propozycja mebli z technorattanu nie jest jeszcze tak duża jak oferta artykułów rattanowych lub drewnianych. Dużo sklepów nie ma jeszcze dość dużej oferty handlowej. Meble z technorattanu możemy śmiało zakupić za pośrednictwem Internetu. Po ukończeniu okresu letniego odnajdziemy wiele interesujących promocji. W owym czasie ceny spadają chociażby o 30%.

Doskonałym miejscem zakupu są także większe sklepy specjalizujące się w sprzedaży mebli ogrodowych. Możemy w nich odnaleźć zarówno dosyć popularne komplety mebli, jak również pojedyncze produkty. Najtańszym wyjściem jest dokonanie zakupu w hipermarketach. Musimy jednakże pamiętać, iż najtańsze produkty są dosyć słabe gatunkowo. Należałoby je dokładnie sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here