Monitoring – kiedy warto go zastosować?

Jeśli chcesz solidnie ochronić swój dom, biuro czy jakikolwiek inny budynek, najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa wewnątrz, jak i na posesji będzie zastosowanie monitoringu. Kamery są dziś ogólnodostępne – możemy kupić je zarówno stacjonarnie, jak również za pośrednictwem sklepów internetowych.

W sklepach znajdziesz każdy z elementów, dzięki którym samodzielnie stworzysz system dozoru wizyjnego. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w urządzenia dobrej jakości na pewno się opłaci, ponieważ będą nam służyć przez długie lata. Dzięki nim zyskasz także wiele możliwości i funkcjonalności, których nie posiadają budżetowe rozwiązania.

Wideorejestratory

Wideorejestratory – jaki monitoring będzie najlepszy?

Jeśli chcesz zainwestować w monitoring bezprzewodowy, musisz pamiętać o tym, że konieczne jest wybranie do niego rejestratora IP – https://www.montersi.pl/rejestratory-ip. To element kluczowy, bez którego nie będziesz w stanie obsługiwać kamer i trybów rejestracji obrazu. Zdecyduj się na zakup takiego rejestratora, który obsługuje tyle samo kanałów, ile posiadasz kamer. Jeśli rejestrator działa na 10 kanałach, jest w stanie współpracować jednocześnie z 10 kamerami. Najlepsze jakościowo modele oferuje przede wszystkim firma Samsung, Hikvision, BCS oraz Dahua.

Monitoring bezprzewodowy – praktyczny i skuteczny

Systemy bezprzewodowe okazują się po prostu dużo funkcjonalniejsze ze względu na brak okablowania, które nie wygląda estetycznie. Co więcej, często nie ma możliwości ukrycia ich w 100%, ponieważ droga instalacji może być bardzo długa i biec przez kilka pomieszczeń. To tylko ułatwia potencjalnym włamywaczom usunięcie tego zabezpieczenia. Świetnym rozwiązaniem jest wybór monitoringu, który przesyła obraz przez Wi-Fi. Dzięki niemu znika problem okablowania, a przesyłany sygnał ma naprawdę świetną jakość. I co najważniejsze, ten system jest naprawdę prosty w montażu oraz obsłudze.

Montersi.pl

Profesjonalne systemy alarmowe znajdziesz w sklepie Montersi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here