Płytki drewnopodobne do salonu - czy to ma sens?

Drewnopodobne płytki w salonie to ciekawa alternatywa dla parkietu z prawdziwych desek. Są one przede wszystkim dużo tańsze. Nie jest to wyłącznie kwestia kwoty, jaką zmuszeni jesteśmy uiścić przy zakupie, ale również kosztów eksploatacyjnych. Pielęgnacja płytek, nawet tych stylizowanych na naturalne drewno, wymaga bowiem zainwestowania dużo mniejszej ilości czasu i pieniędzy.

Podłoga z płytek drewnopodobnych w salonie – budujemy atmosferę relaksu

Skutecznemu relaksowi sprzyja wiele czynników zmysłowych. Jednym z nich jest to, co widzimy w pomieszczeniu. Jeśli są to elementy nam znajome, budzące pozytywne skojarzenia, będzie nam zdecydowanie łatwiej się rozluźnić. Kształt drewnianych desek kojarzy się zwykle z czasem wypoczynku, wakacjami. Jest on nierozerwalnie związany z myślą o letniskowym domku, w którym spędzamy urlop. To wszystko nie oznacza wcale, że wykończony drewnopodobnym gresem salon musi trzymać się ściśle klasycznego czy wiejskiego stylu. Może on stanowić po prostu ciekawy element przełamujący mieszkanie utrzymane w modernistycznej stylistyce.

Wytrzymałość płytek podłogowych do salonu

Płytki drewnopodobne charakteryzują się bardzo wysoką odpornością. W przypadku podłogi położonej w salonie nie ma co prawda dużego znaczenia wytrzymałość na mróz, ale już parametry ścieralności materiału w pomieszczeniu, w którym chodzi się najwięcej, są niezwykle istotne. Mycie gresu imitującego drewniane deski jest nawet prostsze, niż w przypadku gładkich, tradycyjnych płytek. Jest on zwykle dosyć ciemny, co pozwala ukryć drobne zanieczyszczenia. O zabrudzenie podłogi w salonie nie jest wcale trudno – wystarczy, że wylejemy napój albo wejdziemy do mieszkania w zabłoconych butach. Jeszcze trudniej jest utrzymać czystość, gdy mamy dzieci. Na szczęście w przypadku ceramicznych płytek udających deski przywrócenie ich do uprzedniego wyglądu najczęściej wymaga jedynie użycia mokrej szmatki. Nie istnieje właściwie żadne prawdopodobieństwo zatrzymania w płytkach czy ich spoiwie wilgoci. Dobrej jakości terakota imitująca drewno wygląda niemal tak samo imponująco jak parkiet i jest dużo bardziej praktyczna.

Dokładnie sprawdź, jakie własności posiada interesujący Cię model gresu. Dobierając drewnopodobne podłogowe płytki do salonu, zwróć koniecznie uwagę na śliskość płytek – w tym pomieszczeniu często przemieszczamy się bez obuwia, co może narazić nas na wywrócenie się i w konsekwencji kontuzję. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie praktyczności zaplanowanych rozwiązań, skonsultujmy się ze specjalistą.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here