Meble młodzieżowe nowoczesne

Dla wielu aranżacja własnego mieszkania jest bardzo ważnym aspektem. Zamierzając zmienić wygląd pomieszczeń większość postanawia wymienić dotychczasowe meble na nowe. Czy jest to konieczne?
Dobrym rozwiązaniem, aby odświeżyć mieszkanie jest wykonanie renowacji mebli. Wystarczy trochę cierpliwości i kreatywności, by nadać pomieszczeniom niesamowitego wyglądu. Zastosowanie sprawdzonych rozwiązań zachwyci niejednego gościa nadając niepowtarzalnego klimatu naszym czterem kątom. Stare meble jak nowe? To jest możliwe. Pierwszym sposobem na uzyskanie nowego wyglądu mebli jest nadanie im nowego koloru. Zaczynając renowację należy oczyścić papierem ściernym lub szlifierką powierzchnie, które będą pokryte farbą. Dobrym rozwiązaniem jest użycie specjalnych farb przeznaczonych do malowania mebli. Drugim sposobem na uzyskanie ciekawego efektu jest polakierowanie mebli. Wystarczy usunąć zanieczyszczenia papierem ściernym i pomalować specjalnym lakierem do drewna. Tak uzyskany efekt niesamowicie odświeża wygląd starych mebli. Dobrym pomysłem jest zakupienie materiałów, ktòrymi można własnoręcznie obić meble. Wystarczy wyciąć w odpowiednich wymiarach kawałek materiału i dobrze naciągnąć na mebel. Następnie należy przytwierdzić materiał pistoletem tapicerskim. Dzięki tej metodzie można w ciekawy sposób zmienić diametralnie wygląd starych mebli. A co jeśli meble wymagają naprawy konstrukcji?
Nie trzeba takich mebli wyrzucać. Wystarczy kilka niestandardowych pomysłów, aby z niepotrzebnej bryły drewna wykonać efektowną szafkę nocną lub półkę na pamiątki. Jeśli stara meblościanka nie wygląda najlepiej i jedynym wyjściem jest jej wymiana na nową warto wybrać ciekawe elementy i stworzyć z nich unikatowy mebel. W taki sposób bardzo łatwo można uzyskać nowy mebel według własnych upodobań. Jednym z przykładów metamorfozy starych mebli jest zachowanie witrynki na pamiątki i uzyskanie z niej gustownego barku na alkohol czy klasycznego regału na książki do domowej biblioteczki.
Jeśli mamy w domu dwa krzesła możemy stworzyć unikatową ławeczkę dla dwóch osób. Aby ją wykonać należy połączyć dwa jednakowe krzesła deską, po czym należy przyciąć odpowiednich rozmiarów gąbkę i przytwierdzić pistoletem tapicerskim wycięty kawałek materiału. Tak obite siedzisko można wyłożyć poduszkami. Oparcia krzeseł należy oczyścić papierem ściernym lub szlifierką. Następnie według gustu pomalować farbą lub pokryć lakierem. Dla wyjątkowego wyglądu można zastosować specjalne szablony pokrywając je innym kolorem farby. Uzyskany efekt jest dobrym rozwiązaniem dla mebli z lekkimi uszkodzeniami. W taki sposób używając szablonów można zamaskować niewielkie uszkodzenia czy przebarwienia.
Kolejnym bardzo gustownym meblem jest komoda z napisami na poszczególnych półkach. Jeśli w mieszkaniu znajduje się komoda nadająca się tylko do wymiany nie warto jej odrazu skreślać. Wystarczy trochę zaangażowania, a z brzydkiego mebla można stworzyć coś co przykuje uwagę każdego odwiedzającego mieszkanie. Jeśli komoda ma zarysowania warto oczyścić ją papierem ściernym. Jeśli sytuacja tego wymaga można zastosować szlifierkę. Tak przygotowaną szafkę należy pokryć dokładnie białą farbą zwracając uwagę na uniknięcie zbędnych zacieków farby. Kiedy warstwa farby wyschnie należy dobrać odpowiednie szablony z napisami tak, by stworzyć unikalny wzór. Po wstępnej przymiarce trzeba przykleić delikatnie szablony. Po wybraniu odpowiedniego odcienia farby należy pokryć szablony. Po wyschnięciu należy zerwać szablony. W taki sposób uzyskujemy komodę wykonaną według własnego projektu. Jest to ciekawy sposób na przekazanie na przykład najważniejszego motta rodziny czy zasad panujących w domu.

Należy pamiętać, że renowacja mebli przynosi niezmierną satysfakcję i co najważniejsze nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy odrobina wyobraźni, kreatywności i wolnego czasu, aby nadać nowe życie starym, niepotrzebnym meblom. Niekiedy warto zapytać o opinię specjalisty lub oddać mebel do profesjonalnej renowacji. Wszystko zależy od indywidualnych zdolności, chęci i zaangażowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here