Niezawodna pompa spalinowa i jej wszechstronne zastosowanie

0
1332

Pompa spalinowa jest coraz częściej wykorzystywana przez użytkowników, których grono regularnie ulega powiększeniu. Jeszcze nie tak dawno pompy dedykowane były głownie branży pożarniczej, jako nieodłączny element każdej jednostki strażackiej i jeden z podstawowych elementów wyposażenia strażaków, nie tylko zawodowych.  Zawod strażaka to ciągłe borykanie się z żywiołami. Z jednej strony ugaszenie pożaru wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, który sprawnie podaje wodę do źródła ognia. Z drugiej zaś strony w pracy strażaka występują również sytuacje, w których konieczne jest wypompowywanie wody. Pompy zaczęły pojawiać się również w budownictwie, gdzie również znaleziono dla nich wiele zastosowań.

Podczas budowy często, a nawet prawie zawsze wykonywane są wykopy, w których może gromadzić się woda odpadowa, uniemożliwiająca dalszą pracę. Użycie pompy znacznie ułatwia wówczas zadanie, jakim jest usunięcie zbędnie zgromadzonej wody. Oprócz pożarnictwa i budownictwa pompy wykorzystuje się także w rolnictwie. Branża rolna jest bardzo obszerna i wymaga wielopoziomowego podejścia. Stąd rosnące parki maszynowe rolników. Pompa spalinowa wykonywana jest głównie do przepompowywania lub wypompowywania wody, jednak ze względu na specyfikę branży, mogą to być również rozpuszczone w wodzie nawozy albo roztwory wapienne. Wszystko to jest w stanie przepompować pompa spalinowa. Świadczy to o jej wszechstronnym zastosowaniu oraz wytrzymałości, zwłaszcza w kontakcie z roztworem wapiennym, który w rolnictwie często służy do odkażania powierzchni, jako środek niebezpieczny, zwłaszcza w kontakcie z oczami, które może bardzo poważnie i nieodwracalnie uszkodzić. Ponadto w rolnictwie pompa może służyć jako zasilenie systemów nawadniających, które stosuje się w uprawach coraz częściej.

Jakość i perfekcja

Pompa spalinowa najczęściej zasilana jest czterosuwowym silnikiem spalinowym. Dzięki temu nie ma konieczności podłączania jej do źródła energii elektrycznej, co najczęściej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a ponadto bardziej bezpiecznym. Niewiarygodna jest moc pompy, gdyż nawet stosunkowo mała jest w stanie wypompować nawet kilka tysięcy litrów wody w ciągu jednej minuty. Jest to zatem niezwykle skuteczne urządzenie. Dodatkową zaletą może być wyciszony system wydechowy. Dzięki temu właśnie pompa pracuje znacznie ciszej, co ma szczególne znaczenie, w sytuacjach kiedy użytkowanie pompy trwa bardzo długo oraz gdy konieczne jest z jakichś przyczyn zachowanie ciszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here