pergola

Coraz większą popularnością cieszą się pergole tarasowe. Pomagają stworzyć dodatkową przestrzeń, którą da się zagospodarować na różne sposoby.

W tym artykule zajdziesz wszystkie niezbędne szczegóły. Zainteresowany? Zainteresowana? W takim razie czytaj dalej. Miłej lektury!

Pergola tarasowa – co trzeba wiedzieć?

Mówimy o konstrukcji, która pozwala przedłużyć strefę wypoczynku – może stanowić naturalne przejście z salonu na taras. Nierzadko jest również osobnym obiektem, zamontowanym w pobliżu domu, ale bezpośrednio do niego nie przylegającym.

Jeśli dodamy do tego informację, że pergolę da się wzbogacić o przeszklenia czy rolety, to zarysowuje się wizja przyjemnej przestrzeni, z której można korzystać na co dzień. Szczególnie, że takie rozwiązania chronią nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale i mocnymi promieniami słonecznymi, opadami deszczu czy podmuchami wiatru.

Nowoczesna pergola tarasowa – co ją cechuje?

Dzisiejsza pergola tarasowa to nie tylko nowoczesna konstrukcja. Mówimy bowiem o kompleksowym rozwiązaniu, łączącym funkcjonalność oraz estetykę. I chodzi tu nie tylko o wspomniane już rolety czy inne tego typu zastosowania.

Pergolę da się łatwo upiększyć. Można ją dopasować stylem i kolorystyką do okolicznych budynków, postawić obok ładne donice pełne kolorowych kwiatów, a nawet poprowadzić po konstrukcji pnącą odmianę róży albo bluszcz.

Przeczytaj także: https://www.provimi.pl/jak-wybrac-elegancka-i-wytrzymala-pergole/

Kiedy pergola tarasowa może się przydać?

Pergola tarasowa to konstrukcja, która może się przydać w różnych sytuacjach. Zacznijmy od tego, co najprostsze i zarazem najbardziej intuicyjne w tym przypadku, czyli od miejsca spotkań. Wystarczy wnieść na taras stół, krzesła, pufy, kanapę albo hamak i przestrzeń do rodzinnych „nasiadówek” gotowa. Dokładając do tego biurko, wygodny fotel czy szafkę z książkami, można stworzyć strefę nauki oraz pracy zdalnej.

Mało tego! Pergola może zamienić zwykły taras w przestrzeń do organizacji plenerowych seansów filmowych czy wspólnego grillowania, a nawet w miejsce uprawiania aktywności fizycznej na prywatnej, plenerowej siłowni. Widzisz? Możliwości jest wiele. Właściciela nieruchomości ogranicza właściwie tylko wyobraźnia.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here