obrazy do kuchni

Kuchnia powinna być maksymalnie funkcjonalnym pomieszczeniem. W końcu jest to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki dla siebie i swoich bliskich. Czasem też przenoszą się tam najciekawsze imprezy. Warto więc zadbać o to, by pod ręką było niezbędne wyposażenie.

Nie można jednak zapominać, że skoro gotujemy i sprzątamy w kuchni, to spędzamy w niej również bardzo dużą część swoje dnia, a co za tym idzie również życia. Inwestycja w zastawę, garnki, patelnie i akcesoria kuchenne to nie wszystko, o czym musimy pamiętać. Istotna jest także aranżacja wnętrza. Jak zatem podejść do rozwiązania tego problemu? Odpowiedzią mogą być nie tylko meble, czy farby, ale także obrazy do kuchni, które potrafią definitywnie odmienić charakter i styl pomieszczeń.

Jak wybrać obraz do kuchni?

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas inwestycji w obrazy do kuchni? Zadanie wydaje się teoretycznie proste, gdy stawiasz na standardowe rozwiązania. Pamiętaj, że sztuka pozwala przełamywać schematy i standardy, lecz czasem warto kierować się kilkoma prostymi krokami, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji będzie proste, a rezultaty będą przyjemne.

Kolor i motyw przewodni

Kuchnia to miejsce, które powinno emanować pozytywnymi emocjami. Nie powinniśmy zatem stawiać na ciemne i przytłaczająca (a tym bardziej na smutne) propozycje oraz motywy. Lepiej wybrać coś kolorowe i wesołego. Skoro przygotowujemy w tym pomieszczeniu posiłki i potrawy, motywem przewodnim może być również jedzenie lub bardzo popularna martwa natura. Nie zamykaj się jednak w standardowych ramach. Sztuka to doskonałe narzędzie, dzięki któremu możemy wyrażać siebie, swoje emocje i odczucia. Obrazy do kuchni mają być odzwierciedleniem Ciebie, więc umieść w tym miejscu co tylko chcesz.

Wielkość i orientacja

Obrazy do kuchni dostępne są niemal we wszystkich rozmiarach i rozmieszczeniach. Znajdziemy zatem wiele propozycji pionowych lub poziomych o standardowych (np. 60 x 90) lub dużo bardziej nieszablonowych wymiarach. Wszystko zależy jednak od tego, jaki jest metraż naszej kuchni i rozmieszczenie poszczególnych mebli. Jeżeli samo pomieszczenie jest stosunkowo niewielkie, nie powinniśmy wieszać na ścianie dużego obrazu, który spowoduje, że wizualnie kuchnia stanie się jeszcze mniejsza. Przy dużym metrażu, niewielki pojedynczy obraz może po prostu zacząć zanikać. Pamiętaj także o tym, by nie umieszczać obrazu bezpośrednio nad źródłem ciepła lub wilgoci, ponieważ będzie to prowadzić do przyspieszonego procesu niszczenia lub uszkodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here