Obrzeża ogrodowe – w jaki sposób dokonać ich wyboru?

0
719

Obrzeża ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Przez wielu uznawane są nie tylko jako istotny element pod względem estetycznym ale również funkcjonalnym, ze względu na możliwość zapanowania nad układem otoczenia domu. Jakie funkcje pełnią obrzeża ogrodowe? Na co zwracać uwagę podczas zakupu obrzeży ogrodowych? Jaka wysokość obrzeży trawnikowych będzie odpowiednia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jakie funkcje pełnią obrzeża ogrodowe?

W dobrze zaprojektowanym ogrodzie poszczególne nawierzchnie są od siebie odpowiednio oddzielone za pośrednictwem specjalnych granic. Z praktycznego punktu widzenia taką funkcję pełnią obrzeża ogrodowe, które umożliwiają rozgraniczenie poszczególnych rodzajów powierzchni. Dodatkowo stosuje się je do utwardzenia nawierzchni chodnikowych. Za pomocą obrzeży ogrodowych możemy wydzielić rabaty, wyznaczyć teren pod korę, piasek i kamyk, jednocześnie rozgraniczyć trawnik od chodnika. Warto wspomnieć, że obrzeża ogrodowe podnoszą walory estetyczne ogrodu. Kształtują one charakter ogrodu, jednocześnie mają kluczowy wpływ na to, w jaki sposób będzie prezentował się pod względem wizualnym.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu obrzeży ogrodowych?

Wybór obrzeży ogrodowych nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą mieć kluczowy wpływ podczas zakupów. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że przy budowaniu obrzeży należy uwzględnić komfort koszenia trawy. Dlatego też zalecane są niskie elementy, na które nie jesteśmy w stanie najechać, dzięki czemu unikniemy ewentualnej awarii kosiarki. Specjaliści zalecają, aby rabaty z korą oddzielać wyższym obrzeżem. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż kora jest dość sypka- pod wpływem deszczu może się przemieszczać. Rabaty z kamyczkami natomiast możemy oddzielać niższym obrzeżem.

Jaka wysokość obrzeży trawnikowych będzie odpowiednia?

Obrzeża ogrodowe pełnią bardzo ważną funkcję. Część osób zastanawia się, jaka ich wysokość będzie odpowiednia. Okazuje się, że wiele w tym przypadku zależne jest od indywidualnych preferencji, przeznaczenia, a także efektu finalnego, jaki chcemy uzyskać. Niewidoczne obrzeża udoskonalą ewentualne wrażenia wizualne. Aby zadbać o komfort pielęgnowania zielonych terenów, zalecamy, by obrzeża wystawały ponad poziom rabaty. Spowoduje to, że koszenie będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale także sprawniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here