5 pomysłów na efektowne łóżko do sypialni

Szukasz idealnego łóżka do sypialni, ale nie lubisz banalnych projektów? Współczesny świat aranżacji wnętrz jest zatem stworzony z myślą o tobie. Producenci mebli prześcigają się obecnie bowiem w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych projektów, wśród których być może uda ci się znaleźć wymarzony model. Sprawdź, jakie łóżka mogą przypaść ci do gustu, jeśli lubisz efektowne meble.

Łóżko z zagłówkiem

Sporych rozmiarów zagłówki od dobrych kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej można spotkać wersję z pikowaną tapicerką z welurowej tkaniny, która prezentuje się wyjątkowo elegancko i dość luksusowo. Takie łoże małżeńskie z oferty meblemwm.pl może mieć prostokątny zagłówek, ale są też dostępne wersje falowane. Ponadto oprócz pikowania można zdecydować się m.in. na wzór z kwadratami bądź podłużnymi liniami. Niekiedy dobrym pomysłem może być dokupienie zagłówka w formie panelu montowanego na ścianie.

Łóżko z oryginalną ramą

Moda na efektowne ramy łóżek nigdy nie przemija. Wbrew pozorom wybór nie jest obecnie ograniczony jedynie do eleganckich modeli z fantazyjnie ułożonymi ramami z metalu. Taka wersja robi oczywiście ogromne wrażenie, ale może niekoniecznie sprawdzić się w sypialni industrialnej. Fani nowoczesności mogą postawić na minimalistyczne ramy z prętami tworzącymi geometryczne figury. Spore wrażenie robią też łóżka z wysokimi ramami, na których można zamontować baldachim. Bez tkanin taki stelaż może wyglądać niczym bryła i świetnie pasować do stylu industrialnego.

Łóżko kontynentalne

Charakterystyczną cechą łóżek kontynentalnych jest ich ponadprzeciętna wysokość, która może robić spore wrażenie. Z takimi modelami można często spotkać się w ekskluzywnych hotelach. Efektowny wygląd nie jest jednak jedyną zaletą łóżek kontynentalnych ze sklepu online Meble MWM. Takie meble ze względu na nieco inną budowę, czyli m.in. obecność toppera będącego materacem nawierzchniowym, zapewniają wysoki poziom wygody i ochronę kręgosłupa. Warstwowość łóżka umożliwia też swobodny przepływ powietrza, co utrudnia namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów.

Łóżko na ozdobnych nóżkach

Nawet najzwyklejsze łóżko nabierze niepowtarzalnego charakteru, jeśli będzie wyposażone w oryginalne nóżki. Największe wrażenie oczywiście zrobi wersja stylizowana np. na rokoko, czyli z fantazyjnie wygiętymi nóżkami z bogatymi zdobieniami i rzeźbieniami. Nie brakuje jednak ciekawych propozycji również dla fanów nowoczesnych aranżacji w duchu minimalizmu. Wystarczy np. zastosować zasadę kontrastów i zestawić metalową ramę z drewnianymi nóżkami bądź na odwrót.

Łóżko w nietypowym kształcie

W praktycznie każdej sypialni można spotkać prostokątne łóżka. Nie jest to jednak jedyna opcja i można śmiało sięgnąć również po inne kształty. Niesamowicie efektownym pomysłem jest okrągłe łóżko, które świetnie wygląda zwłaszcza pośrodku przestronnej sypialni. Ponadto niekiedy można spotkać się z naprawdę oryginalnymi projektami łóżek o nietypowych kształtach np. muszli bądź serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here