Salon w nowej odsłonie

Każdy z nas ma gdzieś swoje miejsce na świecie. Może to być dom, mieszkanie lub pokój. Młodzi ludzie zaczynając swój start w samodzielność zwykle zaczynają od własnego, raczej niewielkiego, mieszkania. Często nie mają dużych funduszy na ich remont, czasem w ogóle muszą z niego zrezygnować z powodu braku środków finansowych jakie mogliby przeznaczyć na ten cel. A cel jest bardzo ważny, bo ważny jest nasz komfort w nowym mieszkaniu. Ważne, żebyśmy w nowym miejscu czuli się jak w domu, bo przecież to miejsce właśnie się nim stało. W tym nowym miejscu niektórzy planują założyć rodzinę, inni zostaną tu do momentu aż nie będzie ich stać na coś lepszego. Warto jednak zadbać o to, żeby to miejsce stało się tak bardzo “nasze”, bo przecież wiele od tego zależy, nasz dobry humor, nasze samopoczucie. Poza tym każdy lubi mieszkać w miejscu, gdzie czuje się dobrze, które zwyczajnie mu się podoba.
Żeby odmienić wnętrze nie są potrzebne wcale jakieś wielkie środki finansowe. Wiele bowiem rzeczy możemy mieć małym kosztem. Wystarczy popytać po rodzinie czy znajomych, może mają niepotrzebne używane meble i dekoracje. Możemy przeszukać portale zajmujące się handlem używanymi różnościami, niektóre osoby oddają używane meble i sprzęty za darmo. W takim przypadku będziemy musieli zatroszczyć się jedynie o przetransportowanie naszych nowych nabytków. Jak odnowić stare meble dowiesz się z internetu. Przeszukaj trochę stron internetowych, można znaleźć tam naprawdę ciekawe porady na odnowę mebli. Na pewno znajdziesz też masę pomysłów na zrobienie czegoś samemu. Może ręcznie robiona ramka na zdjęcia? Szkatułka na drobiazgi? Wieszak na kurtki? Świecznik? Lampa? Pomysłów możesz mieć bez liku i tyle też znajdziesz w internecie. Kolejnym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie niestandardowych rozwiązań, bo przecież jeśli nie masz łóżka możesz spać na samym materacu, ale możesz też pokusić się o łóżko z palet, zresztą w ostatnim czasie bardzo modne. Poszukuj fajnych i ciekawych rzeczy na wyprzedażach i promocjach w sklepach meblowych i takich z wyposażeniem wnętrz. Możesz kupić coś całkiem niedrogo w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Daj się ponieść wyobraźni. Może sam namalujesz obraz na ścianę? A może namaluje ci go Twoja uzdolniona przyjaciółka? Zorganizuj parapetówkę i powiedz znajomym czego potrzebujesz. Jeśli brak Ci zegara na ścianę powiedz o tym, nie będziesz musiał się wtedy zastanawiać gdzie postawić dziesiątego kwiatka w doniczce, którego przynieśli Twoi znajomi. Nie mam nic do kwiatków doniczkowych, ale chcesz chyba stworzyć przytulne wnętrze a nie oranżerię. Najlepiej zrób listę przydatnych rzeczy i przekaż zaproszonym znajomym, możesz też napisać w zaproszeniu czego oczekujesz. Nie wstydź się, na pewno zrozumieją. Sami też pewnie przez to przechodzili lub będą przechodzić, a gdy przetrzesz szlaki innym oni też nie będą się wstydzić później zrobić listy. Będą Ci za to wdzięczni.
Wystrój mieszkania nie musi opierać się na drogich elementach wystroju wnętrza i mebli z najnowszego katalogu. Samodzielnie odnowione meble i wykonane dekoracje mogą stworzyć naprawdę przytulne odczucia. Nasze mieszkanie powinno się podobać nam przede wszystkim, a zdumiewający efekt można osiągnąć własnymi siłami. Pobaw się w stolarza, malarza lub dekoratora. Może oprócz stylowych dodatków znajdziesz też sobie nowe hobby? Sam zdziwisz się jak dobrze Ci poszło i jak mało musiałeś zainwestować żeby odnowić mieszkanie. Czy nie miło Ci się robi, gdy pomyślisz ile serca włożyłeś w swoje mieszkanie. Od razu poczujesz się w nim jak w swoim unikatowym miejscu na ziemi. Pamiętaj że wiele rzeczy możesz osiągnąć małym kosztem, trzeba tylko chwilę się zastanowić. Poszukaj inspiracji w prasie i internecie. Odwiedzaj strony DIY, szukaj ciekawych rozwiązań i niesamowitych pomysłów. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Nie czekaj, weź sprawy w swoje ręce i do dzieła. Na pewno znajdzie się ktoś kto Ci pomoże, kto znajdzie dla Ciebie czas i Cię wesprze w tym trudnym ale jakże ciekawym przedsięwzięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here