Prezenty dla różnych znajomych na różne uroczystości

Upominki wręcza się z różnych okazji. Niektóre z nich są szczególne i trudno jest dobrać odpowiedni prezent, zwłaszcza w przypadku, gdy danej osoby właściwie nie znamy. Jak w takim przypadku wybrać najodpowiedniejsze upominki?

Prezent dla sąsiada

Wprowadzenie się nowego sąsiada do mieszkania obok rzadko jest hucznie świętowane. Jednak nie warto rezygnować z okazji do poznania nowych osób. Przyjaźni sąsiedzi to często ratunek w przypadku niespodziewanych wydarzeń i najlepsza ochrona przed złodziejami. Dlatego też oprócz zaproponowania wizyty należy wybrać stosowny upominek na tego typu okazję. Sklepy internetowe z upominkami oferują wiele rodzajów prezentów, w tym wypadku dobrze jest wybrać te bardziej stonowane i praktyczne. Może to być na przykład niewielka dekoracja do mieszkania. W przypadku, gdy lepiej jest nie dawać tego typu prezentu, można zdecydować się na przykład na dobre, markowe słodycze i kwiaty. Warto dołączyć do nich wstęgę lub kartkę z napisem: „Witajcie w nowym domu”. Jeśli znajomość się rozwinie, dalsze prezenty będą mogły być już bardziej konkretne i trafione.

Prezenty dla kolegów z pracy

PrezentChociaż zasada obchodzenia imienin lub urodzin nie jest praktykowana w każdej firmie, to jednak nadal jest wiele zakładów pracy, w których sami pracownicy chcą wprowadzić rodzinną atmosferę. Dlatego też solenizant lub jubilat przynosi z tej okazji drobny poczęstunek. Oprócz tego warto mu również wręczyć prezent. W tym przypadku najlepiej jest wybrać przedmiot nawiązujący do pracy i odpowiednio spersonalizowany. Personalizacja zakłada zwykle umieszczenie na danej rzeczy napisu, który sprawi, że stanie się ona wyjątkowa. To najlepsze rozwiązanie w przypadku obdarowywania współpracowników – napisy wykonane na zlecenie są profesjonalne i dokładne. Wykonywanie ich samemu, zwłaszcza jeśli nie ma się wprawy, może zostać źle odebrane. Wiele w tym przypadku zależy od rodzaju znajomości – inny prezent jest wskazany w przypadku osoby, którą zna się wiele lat, a inny będzie odpowiedni dla nowo poznanego pracownika. W pierwszym przypadku prezent powinien być bardziej konkretny i nawiązywać do hobby, któremu dana osoba poświęca się poza pracą. W drugim przypadku prezent powinien nawiązywać do pracy lub być bardzo uniwersalny.

Prezenty dla nowożeńców

W przypadku specjalnych okazji, takich jak ślub, również istnieje możliwość wręczenia prezentu „uniwersalnego”. W sytuacji, gdy brak nam pomysłu na odpowiednią dekorację do domu, a pozostali goście wręczają już zestawy naczyń kuchennych, warto zdecydować się na kartę upominkową. Młode małżeństwo z pewnością ucieszy się z talonu, który można wykorzystać na przykład w sklepie meblowym. To pozwala uniknąć dublowania się prezentów i daje gwarancję, że dana osoba kupi sobie coś przydatnego. W przypadku, gdy trudno jest określić, która karta podarunkowa jest najbardziej potrzebna, pozostaje wręczenie pieniędzy w gotówce. Niekiedy para młoda ułatwia zadanie, prosząc o nieprzynoszenie prezentów w formie rzeczowej (zwykle dotyczy to takich rzeczy jak kwiaty).

PODZIEL SIĘ
Następny artykułOdnowione mieszkanie niskim kosztem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here