Ogród zimowy - wyjątkowe miejsce w Twoim domu

Pogoda nie zawsze sprzyja oddawaniu się relaksowi na zewnątrz domu – nawet, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodów. Gdy na dworze chłód, deszcz albo śnieg – zazwyczaj oglądamy otoczenie jedynie przez okna. O ile w cieplejsze dni możemy skorzystać z zadaszonych tarasów, to chłód albo intensywne opady zmuszają nas do pozostania w domu. Można też skorzystać z atrakcyjnej alternatywy – lekkiego i stabilnego, przestrzennego ogrodu zimowego. 

Więcej przestrzeni i nowe możliwości

Miejsca takie jak ogrody zimowe do niedawna kojarzone były z budynkami zabytkowymi lub ekskluzywnymi – np. pałacami, hotelami, ośrodkami spa, czy z przestrzenią publiczną. Dziś na taką “odrobinę luksusu” może sobie pozwolić każdy posiadacz domu – zarówno rozbudowanego o urozmaiconej bryle, jak i niewielkiego, prostego domku. Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu znanej powszechnie technologii PVC oraz aluminium i poliwęglanu, a także szkła – możliwe jest stworzenie nowej, otwartej, przestrzeni, w każdym domu – ogród zimowy to wyjątkowe “połączenie” wnętrza domu z jego otoczeniem.

W zależności od wielkości ogrodu zimowego – może on stanowić alternatywę dla zadaszonego tarasu albo werandy – może także stać się nową przestrzenią do szerszego użytku. Taki ogród zimowy przypomina bardziej pokój, a nawet salon – z pełnym przeszkleniem. Otwarcie ścian takiego “pawilonu” na ogród daje niezwykły efekt – zarówno w dzień, jak i w nocy. W ciągu dnia, korzystając z ogrodu zimowego, możemy cieszyć się większą ilością światła niż w “zwykłym” pokoju, a wieczory spędzane w tej wyjątkowej przestrzeni przenoszą nas w świat luksusowego wręcz relaksu. 

Abyśmy mogli w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam taki ogród, warto zadbać o jego aranżację – do tego miejsca pasować będą np. wygodne fotele albo sofa, ewentualnie zestaw mebli ogrodowych. Oczywiście niezbędnym elementem wystroju ogrodu zimowego są też kwiaty – jeśli umieścimy je w dużych, niebanalnych donicach (np. podświetlonych światłem LED) – efekt wizualny będzie niezwykle atrakcyjny. Ogród zimowy to nowa przestrzeń, którą możemy się cieszyć w naszych domach.

Funkcjonalność i styl – nowoczesne projekty ogrodów zimowych

Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu popularnych technologii, możliwe jest zaprojektowanie i realizacja takich instalacji jak ogrody zimowe. Winter Gardens to jedna z ofert firmy Stolar, która specjalizuje się m.in. w produkcji i montażu popularnych okien PVC. Jedno z zamówień dotyczących zaprojektowania i wykonania pawilonu z użyciem techniki znanej z produkcji okien, zaowocowało stworzeniem funkcjonalnego, komfortowego, eleganckiego i niedrogiego ogrodu zimowego, który stał się “pionierem” w swojej kategorii. Dziś firma z powodzeniem realizuje tego rodzaju projekty, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. 

Za sukcesem nowoczesnych ogrodów zimowych stoi funkcjonalna, sprawdzona oraz konkurencyjna pod względem cenowym technologia, dzięki której można zrealizować wszelkiego rodzaju projekty – zarówno proste, jak i zaawansowane technicznie. 

Ściany nośne ogrodów zimowych wykonane są w technologii PVC, a konstrukcja aluminiowo-poliwęglanowa stanowi zadaszenie. Na życzenie klientów możliwe jest również wypełnienie konstrukcji dachu szkłem.

Zastosowanie PVC w budowie ścian ogrodów zimowych ma wiele zalet, takich jak zapewnienie wysokiego stopnia izolacji termicznej i dźwiękowej oraz możliwości instalacji różnego typu okien i drzwi. Istotny jest również atrakcyjny efekt wizualny – kolory i faktura ścian są drewnopodobne. Dzięki uniwersalności stosowanych do produkcji ogrodów zimowych technologii i materiałów, można tworzyć unikatowe projekty, w pełni zgodne z indywidualnymi oczekiwaniami każdego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here