Jakie meble do łazienki?

Okleina na meble profesjonalnie zwana jest fornirem. Od lat cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród osób które zmieniają wygląd swojego mieszkania czy domu.
Każdy z nas kiedyś pójdzie na swoje. Kupi mieszkanie czy wybuduje dom. Przeprowadzając się do swojego wymarzonego gniazdka, chcemy urządzić je po swojemu i tak jak nam się to marzy. Niekiedy jednak okazuję się, że plany i marzenia wybiegają zbyt daleko w przyszłość, a na ziemię sprowadza nas stan naszego konta bankowego mówiący głośno i wyraźnie, że nie uciągnie kolejnego pomysłu związanego z remontem. Wtedy zaczynamy szukać tańszych rozwiązań i alternatyw wcześniejszych pomysłów.
Przeprowadzając się na przykład do wynajmowanego mieszkania często narzucone mamy umeblowanie, a właściciel nie zawsze chce zgodzić się zabrać meble, które w danym mieszkaniu się znajdują. Nam mogą się te meble nie podobać. Mogą być stare, zaniedbane czy zniszczone, ale nie są nasze dlatego nie możemy ich wyrzucić. W takim wypadku dobrze jest znać zastosowanie wynalazku, jakim jest okleina na meble.
Na rynku jest ogrom rodzajów okleiny meblowej. Każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni kolor, wzór czy materiał z jakiego została owa okleina wykonana.
Duży wybór kolorów jest zdecydowanie dużą zaletą, ponieważ każdy z nas może wybrać coś, co będzie pasowało pod urządzone już wnętrze.
Do zalet okleiny meblowej zwanej fornirem możemy zaliczyć także jej dość długą trwałość za niewielkie w porównaniu do kupna nowych mebli pieniądze.
Fornir o który odpowiednio dbamy może nam służyć przez lata.
Jest to świetna alternatywa dla litego drewna, które jak dobrze wszyscy wiemy ma bardzo wysoką cenę. Różnorodność okleiny na meble jest zdecydowanie zaletą, ponieważ nie ma problemu z wybraniem wzoru czy koloru tego produktu.
Naklejanie na meble takiej okleiny nie jest na tyle ciężkie, by każdy z nas nie mógł sobie z tym poradzić. Wystarczy troszkę skupienia i już możemy mieć “nowe” meble.
Fornir nie nadaje się tylko do oklejania mebli, ale także do klejenia ścian czy podłóg.
Fornir dzielimy na dwa rodzaje:
– fornir naturalny,
– fornir modyfikowany.
Ten drugi cechuje się doskonale zespojonym odcieniem i strukturą słojów. Każdy arkusz zakupionej okleiny będzie wyglądał identycznie jak inne z tego wzoru. W oczach wielu odbiorców będzie to zdecydowanie zaletą. Fornir modyfikowany jest też zdecydowanie bardziej odporny na zniszczenia i szkodliwość wilgoci. Dzięki swojej świetnej odporności i nienagannej prezencji nadaje się nie tylko do oklejania ścian czy modyfikowania mebli, ale także może być użytkowany w łazience, gdzie jak wiemy wilgoć jest duża.
Oczywiście fornir nie zda egzaminu na podłodze w łazience, bo styczność z wodą będzie zbyt duża i zbyt częsta natomiast z pewnością możemy nim potraktować meble łazienkowe, które oklejone okleiną meblową będą sprawiały wrażenie wykonanych z dobrej jakości naturalnego drewna.
W internecie jest wiele zdjęć i inspiracji, w jaki sposób możemy wykorzystać okleinę na meble. Jeśli ciągle nie mamy pomysłu to osoba jaką jest dekorator wnętrz z pewnością poleci nam to rozwiązanie i pomoże w wyborze odpowiedniego koloru czy rodzaju okleiny.
Zatem jeśli nie mamy wystarczającego ilości gotówki by całkowicie odnowić nasze mieszkanie to z pewnością okleina na meble będzie świetnym rozwiązaniem. To właśnie dzięki niej możemy uzyskać efekt całkowicie nowych mebli za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Jest to świetna alternatywa dla mebli z litego drewna, które kosztują fortunę. Mebli dobrze oklejonych gołym okiem nie można rozpoznać czy są oklejone czy naturalne. Przy odpowiedniej pielęgnacji i nie narażaniu na uszkodzenia mechaniczne i dużą styczność z wilgocią okleina może służyć nam i cieszyć nasze oczy przez wiele lat.
Okleina na meble ma zdecydowanie więcej zalet niż wad.
Przy tak szerokim zastosowaniu wadą może być jedynie dość wysoka cena co i tak jest niczym przy cenie nowych mebli a szczególnie tych o porównywalnej jakości do mebli potraktowanych takową okleiną.
Każdy powinien spróbować takiego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here