Okleiny meblowe

Okleiny są to materiały służące do odnawiania mebli, do ich produkcji używa się nietransparentną, samoprzylepną folię PCV.
Na powierzchni okleiny nanoszony jest nadruk w rozdzielczości fotograficznej, pozwalającej na uzyskanie idealnych wzorów.
Okleiny na meble są różne jakościowo, te wysokojakościowe odporne są na zmywanie, zarysowania oraz nie płowieją od filtrów UV.
Trwałe okleiny o grubej folii samoprzylepnej nadają się do oklejania stołu, blatu oraz szafek.
Okleiny spokojnie można stosować w każdym pomieszczeniu, ponieważ często posiadają wykończenie z kauczuku syntetycznego, który jest bezpieczny nawet dla alergików.
Okleiny z PCV są szczególnie przystosowane do mebli laminowanych jak również do wyposażenia wnętrz. Niektórzy producenci oklein posiadają laminaty, które sprawdzą się w przypadku drewna surowego.
Okleiny są niedrogim sposobem na uzyskanie nowego wyglądu mebla, który jest stary lub, gdy chcemy zmienić aranżacje swojego wnętrza a nie możemy rozstać się z naszym ulubionym np. stolikiem a wiemy, że jego dotychczasowy kolor nie będzie nam pasował.
Okleiny dostępne są w sklepach w postaci rolek lub arkuszy.
Arkusze można kupić skrojone na wymiar lub zamówić z wybranym przez nas wzorem.
Okleiny posiadają warstwę ochronną, która od spodu ma kratki.
Kratki te ułatwiają jej cięcie na równe kawałki.
Jednak przyklejanie okleiny nie jest trudne ale wymaga wprawy, dlatego też dobrze jest zacząć od mniejszych kawałków mebli.
Folię należy odklejać stopniowo, pamiętając o dociskaniu naklejonych powierzchni płaską deską.
Metoda ta pozwoli na uniknięcie niestosownych bąbli pod materiałem oraz jeśli coś nam nie wyjdzie na korektę.
Czasami nowicjusze popełniają błędy podczas oklejania mebli do najczęstszych z nich należy zaliczyć:
– źle dobraną okleinę ( która powinna być elastyczna, ponieważ zbyt sztywną ciężko będzie ułożyć)
– złe przygotowanie mebla ( powierzchnię, należy oczyścić a w przypadku starych mebli również zeszlifować)
– złe przycięcie okleiny ( pamiętajmy o dodaniu paru centymetrów zapasu zanim przytniemy okleinę, ponieważ posłuży nam to za zakładkę zapobiegającą zadzieraniu się lub odklejaniu brzegów)
– folia naklejona krzywo ( może zdarzyć się każdemu, jednak wystarczy ją delikatnie odkleić i nakleić ją ponownie)
– oklejanie od dołu ( pamiętajmy aby oklejać od góry)
Okleinę można naklejać w całości, ale musimy dokładnie wymierzyć okleją powierzchnię lub możemy wybrać różne wzory i przykleić je asymetrycznie.
Jeśli chcemy wybrać okleinę do pokoju dziecięcego, najlepiej sprawdzi się okleina meblowa, która pomoże nam ukryć, rożnego rodzaju zabrudzenia. Jak wiadomo dzieci szybko rosną, więc zmiana okleiny na inną nie będzie stanowić problemu.
W przypadku oklein na meble kuchenne, dobrze sprawdzi się okleina wodoodporna. Jeśli chcemy zmienić kuchnię w wesołe pomieszczenie, zamiast jednokolorowej okleiny, można okleić każdą szafkę w innym kolorze. Dobrze sprawdzą się też ,okleiny imitujące drewno albo kamień. Jeśli wybieramy okleinę do mebli łazienkowych, również należy wybrać wodoodporną, reszta zależy tylko od naszej fantazji.
Okleiny to naprawdę niepowtarzalne wzory i motywy nadruków, nadające miejscu charakteru. To dobra alternatywa dla osób chcących udekorować swoje miejsce pracy np. gabinet czy biuro.
Posiadają bogatą gamę kolorystyczną, która zachowuje swoją trwałość przez długie lata.
Jeśli wybieramy okleinę na drzwi, warto jest zwrócić uwagę na okleinę 3D. Okleina ta, to innowacyjne rozwiązanie, które jest coraz częściej wybierane przez klientów. Jak każda inna okleina jest odporna na wilgoć zarysowania oraz łatwo ją utrzymać w czystości. Może ona służyć do oklejania drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, ale nadaje się też np. na blaty kuchenne. Okleiny 3D dają wrażenie przestrzenności, są realistyczne i wyraziste. Taka okleina z pewnością ucieszy nastolatka, jak również i dorosłym sprawi wiele radości.
Okleiny są ogólnodostępne w większości sklepów, jednak jeśli chcemy uzyskać niepowtarzalny efekt, lepiej jest skorzystać z firm, które zrobią dla nas takie wzory o jakich marzymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here