Drugie życie mebli

Tanio, kreatywnie i oryginalnie, to tylko kilka zalet mebli z palet. Są nie tylko dobrym rozwiązaniem przy niewykończonych wnętrzach, ale potrafią także nadać pomieszczeniom charakteru. Ogromnym plusem jest fakt, że z palet możemy zrobić meble o różnych funkcjach i to do praktycznie wszystkich pokojów. Ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia. Wystarczy pomysł i przy odrobinie pracy może powstać coś naprawdę niesamowitego. Zaledwie dwie palety mogą już stworzyć klimatyczny stolik do salonu.
Jakie meble z palet?
Jednymi z najpopularniejszych mebli do zrobienia samemu są łóżka. Najlepiej sprawdzają się w połączeniu ze stylem skandynawskim lub industrialnym. Wystarczy na odpowiednią ilość oczyszczonych palet położyć materac. To takie proste? Owszem. Możemy je również pomalować na wybrany kolor lub jeśli nie jesteśmy przekonani do stabilności przykręcić do siebie. Jest to oczywiście najprostsza forma. Możemy bawić się w bardziej skomplikowane wariacje, przycinać palety lub przykręcać do nich nowe części. Wszelkie chwyty dozwolone. Jeśli chcemy nadać odrobinę klimatu, możemy również spróbować połączyć palety ze światłem. W sklepach dostaniemy mnóstwo różnych lampek, które sprawią, że nasza sypialnia będzie jeszcze bardziej przytulna.
Toaletka z palet czy nocny stolik również jest wykonalna. Pomalowane na ten sam kolor co łóżko, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.
Podobnie jest ze stolikiem do salonu. Wystarczą dwie palety, które możemy pomalować lub dokręcić kółka. Praktyczność połączona z pięknem. Świetnym rozwiązaniem może okazać się szklany blat. Wystarczy położyć odpowiednio przycięty kawałek szkła na palety. Jest to jednak bardziej skomplikowany zabieg, ponieważ niełatwo jest to zrobić samemu. Warto zwyczajnie złożyć zamówienie. Należy także pamiętać, aby krawędzie nie były ostre. Zapobiegnie to nieprzewidzianym wypadkom. Możemy także spróbować zrobić stół z jednej palety co wymaga od nas zorganizowanie nóg. Mogą to być zwykłe kawałki drewna lub wyrzeźbione przez bardziej ambitnych.
Bardzo praktycznym pomysłem są półki z palet lub stojak na wino. Takie meble możemy umieścić na przykład w kuchni czy jadalni. Listwy ledowe świetnie sprawdzają się przy własnoręcznie robionych rzeczach. Możemy je wykorzystać do urozmaicenia naszych mebli. Wieszak na ubrania z palet w przedpokoju, w stylu skandynawskim będzie wyglądał wyjątkowo.
Największą popularnością meble z palet cieszą się jednak na zewnątrz. Kanapy na taras, stoliki czy kwietniki nie tylko niezwykle pasują na taras, ale są także bardzo praktyczne. Bezapelacyjnie jest to lepsze rozwiązanie niż meble plastikowe, które mają krótką żywotność i szybko się zużywają na dworze. Wystarczy dokupić lub zrobić ogrodowe poduchy. Jeśli jesteśmy właścicielami psiaków lubiących gryźć lub kocurów lubiących drapać, drewno będzie świetnym wyborem.
Ile kosztują palety i gdzie je dostanę?
Jest to zróżnicowany temat. Najtańsza wersja to palety używane, które kosztują w okolicach 6-8 złotych za sztukę. Minusem jest to, że mogą być nieco zniszczone. Drewno może się odłamywać, a kolor dawno stracił na wartości. Problematyczna jest także nadmierna wilgoć, która sprawia, że produkt nie jest do użytku. Warto przed rozpoczęciem tworzenia mebli zabezpieczyć palety lakierem. Sama farba potrafi być już swoistą konserwacją. Nowe palety to około 20 złotych, trzeba jednak zrobić wcześniej rozeznanie, gdyż w niektórych miejscach cena może przekraczać 40 złotych. Jeśli więc decydujemy się na używane palety, nie powinniśmy kupować ich przez internet. Warto wcześniej sprawdzić jak wyglądają i wybrać te, które nas interesują. Większość składów oferuje sprzedaż palet. Jeżeli wolimy jednak pośrednictwo internetu i zależy nam na dobrym stanie, powinniśmy zamówić nowe palety.
Meble z palet dają nam ogrom możliwości. Nie tylko możemy się wykazać pomysłowością, ale także stworzyć wystrój wnętrza od początku do końca, tak jak sobie zaplanowaliśmy. Może okazać się to świetną zabawą dla wszystkich członków rodziny, którzy będą mieli swój wkład we własny dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here