budowa domu

Dom to nie tylko wygoda i niezależność, ale także społeczny prestiż. Nic dziwnego, że wiele osób marzy o posiadaniu takiej nieruchomości. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy marzenia mają dużą szansę się spełniać. Niezależnie od tego czy samodzielnie uzbieramy potrzebną sumę, czy wspomożemy się kredytem hipotecznym, w krótkim czasie możemy cieszyć się z własnej szeregówki. Ze względu na szereg zalet, dużą popularnością w naszym kraju cieszą się domy budowane w technologii szkieletowej.

Specyfika domów szkieletowych

Konstrukcja szkieletowa nie jest żadną nowością. Technologia ta od dziesięcioleci stosowana jest w takich krajach jak Kanada, Szwecja, Norwegia czy Finlandia. Domy szkieletowe nazywane są także domami kanadyjskimi. Charakterystyczną cechą takiego sposobu budowy domu jest to, że jego konstrukcję wykonuje się z drewna.

W takim kraju jak Polska, gdzie większość budowli jest murowana, od kilku lat zaczyna się odnotowywać zmianę sposobu myślenia w tej kwestii. Informacje o szeregu korzyści związanych z budową domu w technologii szkieletowej dochodzą do coraz szerszej grupy naszych rodaków.

Wśród tych pozytywnych cech wymienić należy między innymi: zdecydowanie niższy koszt budowy w porównaniu z domem murowanym, trwałość budynku i jego energooszczędność, optymalny czas budowy (krótszy okres budowy niezależnie od pory roku), ograniczenie negatywnego wpływu budynku na środowisko naturalne. Podsumowując, domy kanadyjskie są tańsze w budowie i utrzymaniu oraz odpowiadają nowoczesnym trendom w zakresie pasywnego budownictwa.

Domy szkieletowe – producent. Gdzie szukać wykonawcy?

Budowa własnego domu nie powinna być dziełem przypadku. Współczesny budynek mieszkalny powinien być tworzony zgodnie z zasadami budowlanymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Dlatego warto korzystać z usług doświadczonych i znających się na rzeczy budowlańców.

Godnym zaufania producentem domów szkieletowych jest firma DrewHouse. Siedziba firmy mieści się w Żywcu. Ekipa budowlana realizuje zadania zarówno na Śląsku, jak i w całej Polsce, a nawet w krajach Unii Europejskiej. Na stronie internetowej firmy zamieszczono szereg fotografii postawionych domów.

DrewHouse wyróżnia się terminowością i profesjonalnym podejściem do klienta. Do pracy podchodzą ze szczególną starannością. Potrzebne do budowy drewno i materiały budowlane pochodzą od najlepszych dostawców. W firmie DrewHouse można zamówić kompleksową realizację budowy domu, w tym stworzenie jego projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, jak również pomoc w zaciągnięciu kredytu mieszkaniowego. Co istotne, zapłata wykonawcy następuje dopiero po wykonaniu konkretnego etapu umowy. Po wcześniejszym zatwierdzeniu go przez inwestora i kierownika budowy.

Gotowy projekt czy unikatowy plan budowy?

Technologia szkieletowa umożliwia stawianie budynków o różnej kubaturze, konstrukcji i wyglądzie. Możemy się o tym przekonać, przeglądając zdjęcia domów postawionych przez DrewHouse. Mają oni na swoim koncie zarówno budowę samych szkieletów, jak i domów w stanie surowym zamkniętym, deweloperskim i domów pod klucz.

Firma oferuje zatem współpracę na różnych etapach. Właściciele DrewHouse są otwarci na propozycje i oczekiwania inwestorów. Potrafią zrealizować najbardziej wymyślne projekty. Oferują także profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań w dziedzinie jednorodzinnego budownictwa mieszkaniowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here