płyta

Marzysz o płycie grzejnej, która jest intuicyjna, łatwa w użytkowaniu, oszczędna i pozwala na błyskawiczne gotowanie? Cenisz sobie bezpieczeństwo, wygodę, funkcjonalność i nietuzinkowy design? Wybierz płytę indukcyjną szwedzkiej marki Electrolux, która umożliwia dostęp do szeregu przydatnych funkcji!

Płyta indukcyjna – szwedzka jakość i design

Działanie płyty indukcyjnej jest dość proste – w polu grzewczym znajdują się specjalne cewki, które wytwarzają pole magnetyczne. Wchodzi ono w reakcję z dnem garnka czy patelni, w wyniku czego naczynie może się rozgrzać nawet do bardzo wysokiej temperatury. Jeśli dopiero przymierzamy się do kupna takiego sprzętu, warto pamiętać również o podstawowych garnkach i innych akcesoriach, przeznaczonych właśnie do płyt indukcyjnych.

Spieszymy się do pracy, a może musimy w dość krótkim czasie przygotować posiłek dla kilku osób? Płyta indukcyjna sprawi, że to zadanie stanie się dużo prostsze. Podgrzewa znacznie szybciej niż inne rodzaje płyt, dzięki czemu gotowanie jest łatwiejsze, a przy tym również przyjemniejsze. Możliwość regulacji temperatury sprawia, że spokojnie możemy przystosować płytę do swoich potrzeb. Przystępność, a przede wszystkim intuicyjność tego urządzenia pozwala na wygodną obsługę. Dzięki innowacyjnym technologiom wykorzystywanym w płytach indukcyjnych szwedzkiej marki Electrolux przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych potraw będzie dziecinnie łatwe!

Płyty indukcyjne SenseBoil rozpoznają moment zagotowania wody i automatycznie redukuje moc. Dzięki temu możemy zapomnieć o kipiących garnkach, a swoją uwagę poświęcić innym czynnościom. Natomiast dzięki SenseFry mamy gwarancję, że każde nasze danie będzie usmażone zawsze równomiernie. Wystarczy jedynie wybrać potrawę i stopień wysmażenia, a temperatura będzie utrzymywana przez cały czas!

Dodatkową zaletą, tuż obok funkcjonalności, jest niezwykle estetyczny wygląd. W ofercie firmy Electrolux znajdują się płyty indukcyjne wykonane według najnowszej technologii SlimFit. To zdecydowanie najcieńsze płyty na rynku – ich głębokość do tafli szkła wynosi zaledwie 44 mm. Chociaż z natury płyty grzewcze wykorzystywane w kuchniach są dość oszczędne pod względem miejsca, to jednak nie wszystkie da się idealnie dopasować. Płyta indukcyjna SlimFit pozwala na zamontowanie jej nawet w blacie o wysokości 12 mm nad szufladami czy 28 mm nad piekarnikiem. Dzięki temu Twoja nowoczesna kuchnia będzie wyglądać jak z katalogu.

Płyta indukcyjna Electrolux – funkcje

Każda płyta indukcyjna z oferty Electrolux została wykonana według najnowszych technologii, które wiele ułatwiają już na etapie montażu. Technologia OptiFix nie wymaga otworów wentylacyjnych czy dodatkowej przegrody – wystarczy wsunąć płytę w wycięty otwór. Z kolei dzięki FlexiPower, czyli systemowi zarządzania mocą, płyta może zostać podłączona również wtedy, gdy nie masz dostępu do 2. czy 3. fazy.

Wszystkie płyty indukcyjne zostały także wyposażone w funkcje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego gotowania. Wśród nich znajduje się DirectAccess, czyli przystępny i intuicyjny w obsłudze panel regulowania mocy, oraz EcoTimer – oszczędza energię, wyłączając płytę na kilka minut przed końcem gotowania i wykorzystując ciepło resztkowe. Warto zwrócić także uwagę na funkcję Pauza, która pozwala na wstrzymanie gotowania i podtrzymywania temperatury potraw.

Korzystając z płyt indukcyjnych Electrolux, możemy liczyć na pola grzewcze Infinite. Dzięki swojej elastyczności w pełni dopasowują się do rozmiarów i kształtów naczynia, co z kolei zapewnia równomierne ogrzewanie. Znakomitą funkcją jest także Hob2Hood. Umożliwia bezprzewodowe połączenie płyty z okapem – w ten sposób okap automatycznie dostosuje własne ustawienia do tych, które wybraliśmy na płycie indukcyjnej.

Zalety płyt indukcyjnych

Płyta indukcyjna powinna znaleźć się w każdej nowoczesnej, funkcjonalnej kuchni. Co sprawia, że coraz częściej pojawia się w domach?

  • łatwość w utrzymaniu – chyba wszyscy wiedzą, jak uciążliwe może być czyszczenie tłustych plam z kuchenki gazowej. Płyta indukcyjna jest pozbawiona trudno dostępnych zakamarków, toteż sprzątanie kuchni będzie zajmowało zdecydowanie mniej czasu;
  • oszczędność energii – nowoczesna płyta indukcyjna Electrolux zmniejsza codzienne zużycie energii;
  • bezpieczeństwo – ważne szczególnie wtedy, gdy w domu są dzieci. Nagrzewa się wyłącznie pole grzewcze – reszta płyty pozostaje chłodna;
  • estetyka – płyta indukcyjna pasuje do każdej aranżacji kuchni;
  • szybkość gotowania – jest błyskawicznie gotowa do pracy, a jej właściwości pozwalają na dużo szybsze gotowanie i smażenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here