Płytkie wanny łazienkowe odpowiedzią na potrzeby seniorów

Starzejące się społeczeństwo nakłada na producentów coraz więcej oczekiwań w zakresie rozwiązań mających na celu zapewnienie im jak największego komfortu. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się płytkie wanny łazienkowe, z sukcesem wypychające stare, trudne w codziennym użytkowaniu modele. Z jednej strony gwarantują bezpieczeństwo, z drugiej zaś należyty poziom wygody. Nic zatem dziwnego, że stanowią rozsądne rozwiązanie dla osoby starszej.

Płytka wanna łazienkowa alternatywą dla klasycznego brodzika

Nie wszyscy są pasjonatami szybkich pryszniców. Są tacy, którzy prawdziwą przyjemność kąpieli odczuwają wylegując się w wannie. Podobne oczekiwania mają osoby starsze, jednak ich wiek, czasem również trudności w poruszaniu się niestety uniemożliwiają  tę rozkosz. Standardowej wysokości wanny, mające średnio około 60 cm, stanowią nie lada barierę w codziennym użytkowaniu. Wysokie podnoszenie nóg negatywnie bowiem wpływa na komfort kąpieli, skutecznie zagrażając bezpieczeństwu. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby seniorów, powstały płytkie wanny łazienkowe, ułatwiające wchodzenie, jak i wychodzenie. Często wzbogacone o funkcjonalne siedzisko pozwalające czerpać przyjemność także z kąpieli w pozycji siedzącej czy uchwyty montowane na rantach wanny, pozwalające na komfortowe wstawanie. I choć niskie wanny są niedużo mniejsze od klasycznych odpowiedników, to jednak ta różnica w codziennym użytku wywiera kolosalny wpływ.

Wanna z dodatkami

Dla zwiększenia walorów decydujących o wygodzie i komforcie, płytkie wanny łazienkowe często są wzbogacone w praktyczne siedzisko. Takie rozwiązanie polecane jest nie tylko dla seniorów, ale również osób chorych, niepełnosprawnych czy mających trudności w samodzielnym wstawaniu i siadaniu. Dostępne są modele nawannowe, jak i wgłębne – wyposażone w specjalne klipsy regulujące, pozwalające na ich dostosowanie do różnych wanien. W sprzedaży dostępne są również płytkie wanny łazienkowe z zintegrowanym siedziskiem.

Uzupełnieniem oferty siedzisk są uchwyty naścienne, umożliwiające wygodne wstawanie. Z uwagi na ogromną różnorodność tych produktów, możliwe jest stworzenie konfiguracji idealnie odpowiadającej potrzebom osoby starszej czy niepełnosprawnej.

Wanna z drzwiami jako równie polecana alternatywa dla brodzika

Skutecznym zamiennikiem dla płytkiej wanny łazienkowej jest model z otwieranymi drzwiczkami. Z obniżonym progiem zapewniającym łatwość użytkowania, nawet u osób z obniżoną sprawnością ruchową oraz szczelnymi drzwiczkami. Z antypoślizgową powierzchnią dna, która zagwarantuje bezpieczeństwo stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here